TÜFAD’TAN, REKTÖR COŞKUN’A TAM PUAN

TÜFAD’TAN, REKTÖR COŞKUN’A TAM PUAN

Giresun Üniversitesi Rektörü Profesör Cevdet Coşkun, Giresun’un spor turizmi ile büyük mesafe alabileceğini söyledi.
TÜFAD Şube Yönetim Kurulunu makamında kabul eden ve ilin sportif durumu hakkında fikir alışverişinde bulunan Coşkun, Spor Bilimleri Fakültesi’nin daha üretken olması için gerekli adımları atacaklarını söyledi.
Coşkun, “Artık her üniversite bir branşta uzmanlaşacak. YÖK’ün temel hedefi bu. Biz de turizm konusunda üretken olabiliriz. Futbol antrenörlerini ve Giresunspor’u yakından takip ediyoruz. Her türlü işbirliğine de hazırız” dedi.
Rektör Coşkun’a teşekkür eden, TÜFAD Başkanı Hasan Ali Tek ise “Sayın Rektörüm, bizlere her türlü konuda sahip çıktığınız için çok çok teşekkür ediyorum. İyi niyetiniz ve kucaklayıcı bu tavrınız bizler için çok çok önemli. 16 Şubat’ta çalıştayımız var. Sizleri bu çalıştaya davet ediyoruz. Çalıştaya katkılarınızı bekliyoruz. Ayrıca ilimiz yaylasında kamp tesisi projemiz var. Bu projeye sayın Milletvekillerimiz Cemal Öztürk, Sabri Öztürk ve Hasan Turan ile Valimiz büyük destek verdiler. Kışın futbol kulüpleri Antalya’da kamp yapıyor. Yaz aylarında ise Bayern Münih, Liverpool ve Real Madrid gibi kulüplerimizi Giresun’da kamp tesisinde ağırlamak istiyoruz. Bu proje havaalanı kadar önemli bir projedir. Şayet bu kamp tesisi biterse, Giresun fındıktan fazla bu projeden döviz kazanacaktır. Sizler zaten her makul talebimize destek oldunuz. Sayın Valimiz de ,sizler gibi bir şans. İlk defa bu ilde böyle bir idareci kadromuz oluştu. Milletvekillerimiz her konuda sesimiz oluyor. Bu sinerji ve birliktelik ruhu ile bu kamp tesisi biterse, asırlarca sizleri bu il unutmaz” diye konuştu.
Coşkun ve antrenörler daha sonra topluca resim çektirdiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?