TÜGVA’NIN AĞIR KONUĞU VARDI 

TÜGVA’NIN AĞIR KONUĞU VARDI 

Saygın Profesörlerimizden Coşkun, hem gençleri dinledi hem de kendilerine önemli uyarılarda bulundu.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Giresun İl Temsilciliği haftalık olağan söyleşi programlarının bu haftaki konuğu, Prof. Dr. Cevdet Coşkun oldu.

Coşkun, ‘Antikite’den Rönesans’a İslam Dünyasında Bilim’ konulu söyleşide gençlerle bir araya geldi. Gençlik üzerine önemli fikirlerin ortaya konulduğu sohbette gençleri dinleyen Coşkun, gençlere öneri ve tavsiyelerde bulundu.

Giresun Zeytinlik Gençlik Merkezi’nde düzenlenen söyleşide konuşan Prof. Dr. Cevdet Coşkun; “Geleceğimiz, umudumuz, istikbalimiz olan siz genç kardeşlerimizle beraber olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Toplumun hazinesi olarak gördüğümüz gençlik, geleceğimizdir. Ümit gençliktedir, heyecan gençliktedir, bilgi gençliktedir, gelecek gençliktedir. Gençlerimizi bilgiyle ne kadar iyi donatırsak geleceğimiz o kadar sağlam olur. Çünkü günümüzde en değerli şey bilgidir. Her millet kendi geleceğini inşa edecek olan gençleri en iyi şekilde yetiştirmeye çalışır.

Tarihini, kültürünü, bütün mirasını onlara aktarmaya çalışır. Biz ki Müslümanlar, biz ki Türkler gerçekten çok büyük bir medeniyete sahibiz. Eğitimli, yeniliklere açık, kendine güvenen, okuyan, araştıran ve kendisini her alanda geliştiren Türk gençliği, Türkiye’yi başarıdan başarıya taşıyacaktır. Şimdiden sorumluluğunuzu iyi bilin. Tabii ki gençliğinizi yaşayın. Sizin heyecanınız, umudunuz, aynı zamanda da hayalleriniz var. Aynı zamanda çıktığınız yolda yaptığınız işin en iyisini yapmak için çalışın. Bir işi yapmak için yola çıktığınızda onun her açıdan ne olduğunu ve ne olmadığını iyi inceleyin. Onu öğrenmeye çalışın. Çünkü sizin kendinizi geliştirmeniz sonucunda aynı zamanda toplumumuz da gelişecek.

Toplum gelişmiş, kendini yetiştirmiş bireylerle bir araya geldiği zaman gelecekte ülkemiz çok farklı bir şekilde geleceğe taşınabilir. Geleceğe güvenle bakabilmemizi sağlayacak güçlü bir gençliği oluşturmak için devlet kadar sivil toplum kuruluşlarının da önemi büyük. Bu bakımdan Türkiye Gençlik Vakfı’nın, Giresun’a hayırlar getirmesini diliyorum. Gençlerimizin her zaman arkasındayız. Her zaman destekçileriyiz.” ifadelerini kullandı.

Gençlere verdiği önem nedeniyle Prof. Dr. Cevdet Coşkun’a teşekkür eden TÜGVA Giresun İl Temsilcisi Muhammet Anıl Kaya ise konuşmasında; “Cevdet Hocamıza bugün burada biz gençlerle olduğu için teşekkür ediyoruz. Verdiği öneri ve tavsiyeleri dikkatle dinledik. Biz gençler, ülkemize faydalı birer birey olmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Sizin gibi değerli hocalarımızın katkılarıyla bu yolda daha sağlam adımlar atabiliyoruz.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?