TURAN: 8 KM’LİK ÇALDAĞ-ERİMEZ YOLUNA AYRILAN ÖDENEK NEREDE?

TURAN: 8 KM’LİK ÇALDAĞ-ERİMEZ YOLUNA AYRILAN ÖDENEK NEREDE?

2014 yılından itibaren bu yol için her yıl 100 bin TL’ye yakın ödenek gelip gelmediğini soran Gelecek Partisi İl Başkan Yardımcısı Eşref Turan, “Buraya ödenek geldi ise bu ödenekler köy halkından gizli şekilde mi başka yerlere kullanıldı, yoksa ödenek gelmedi mi?. Kamuoyuna açıklama yapılsın. Bu işin peşini bırakmayacağız” şeklinde konuştu.

Gelecek Partisi Giresun İl Başkan Yardımcısı Eşref Turan, Çaldağ-Erimez arasındaki 8 kilometrelik yolun hala betonlanmamasının yöre turizmine ciddi şekilde zarar verdiğini söyledi.

Giresun Merkez ilçedeki İl Genel Meclisi üyelerinin bu yola olan ilgisizliğini anlamakta zorlandıklarını anlatan Turan, “Bu yol ANAP, DYP döneminde açıldı. Aradan 25 yıl geçti, 8 km’lik yol beton görmedi. Çaldağ ile Giresun arası 19 km. Bu yol da açılırsa 25 kilometre sonra insanlar Erimez’e ulaşacaklar. Benzin ve Mazot altın oldu. Bu yol açılsaydı yaylaya giden insanların karı en az 100’er TL olacaktı. Ben bu yola ilgisizliği 25 yıldır çözemiyorum. Devlet o kadar ödenek gönderiyor ama 8 kilometrelik yol Anap döneminden beri kaderine terk edilmiş durumda. Gerekirse imza toplayıp Ankara’ya gideceğiz. Yayla mevsimi açıldı. İktidar bu yolu yapmalıdır. Siyaset için değil halkın sesi olmak için ben bu demeci veriyorum. Bu yol ne zaman yapılacak. Özel İdare’nin paraları ile sahilde top tesisi açılıyor ama köylü 25 yıldır yol bekliyor. Bu adalet midir. Biz iktidara gelir gelmez bu yolu hizmete açacağız” dedi.

Turan, 2014 yılında bu yolun turizm ağına alındığını belirterek, “Her yıl bu yol için 100 bin TL, Özel İdare’ye ödenek geldi mi?. Geldi ise şu ana kadar 700 bin TL’ye yakın ödenekle bu projenin bitmesi lazım. Şimdi yetkililere soruyorum. Bu projenin son şekli nedir?. Ne kadar ödenek geldi ve bu ödenek köy halkından gizli şekilde başka yerlerde kullanıldı mı, kullanılmadı mı? İl Genel Meclisi çıkıp Köy halkına bu yolun ne zaman ve nasıl biteceğini açıklamalıdırlar. Çaldağ-Erimez yani yerel adıyla Çoban yolu 25 yıldır niye kaderine terk edildi. Giresun kötü idare ediliyor. O yüzden biz aktif siyasete girdik. İktidar olunca bu yola ayrılan ödeneğin başka yerlerde kullanıp kullanılmayacağını ortaya çıkaracağız ve köylüye bu yanlışı yapanları deşifre edeceğiz” şeklinde konuştu.

Haber: Mustafa Cici

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?