TURAN GURBETÇİLERİ MEST ETTİ

TURAN GURBETÇİLERİ MEST ETTİ

İstanbul’un bağrına bastığı ancak Giresun’daki bazı güçlerin dışlamaya çalıştığı Hasan Turan kısa sürede halkın sesi olduğunu ispatladı..Diğer adaylar halkın içinde pek görülmezken Turan,Avrupa’daki hemşerilerinin de umudu oldu.

Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Milletvekili Hasan Turan, çıktığı Avrupa araştırma ve inceleme gezisi kapsamında Duisburg ve çevre şehirlerinde birçok Sivil Toplum Kuruluşunu ziyaret etti.  Turan, gündeme ve geçmişe dair açıklamalarda bulundu.

GURBETÇİYİ SÖMÜRME DÖNEMLERİ BİTTİ

Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Avrupa araştırma ve inceleme gezisi kapsamında gazetemize ziyarette bulundu. ‘’Seçimler bitti, her şey bitti kuralını yıktık! ’’  diyen Turan, ‘’Eskiden seçimler kazanıldıktan sonra seçim yerlerine bir daha uğranılmayan yılları yaşadı Türkiye! Oradaki seçim yerlerine uğramayanlar, Avrupa’daki gurbetçileri haydi haydi unutmuşlardı. Onları bulundukları ülkelerin kaderlerine mahkum bırakılmışlardı. Bu durumları yaşatanlar bizlere şimdi demokrasi dersi vermeye kalkıyorlar. Demokrasinin en temel unsuru, seçme seçilme hakkını gurbetçilerimizden esirgeyerek saltanat kuranlar bize demokrasi dersi veremezler. Onlar konuşsunlar, küfür etsinler biz millete hizmetkârlığa devam edeceğiz’’ dedi.

Geçmiş dönemlerde gurbetçilerin yaşadığı bütün sıkıntılardan haberdar olduğunu söyleyen Turan  ‘’Eskiden sömürülen bir gurbetçi anlayışı vardı. Gelen giden gurbetçilerimizi mağdur ediyordu. Gurbetçileri sömürme dönemleri bitmiştir artık.  Yurtdışına gitmek için konsolosluk kapılarında günlerce, haftalarca çile çeken gurbetçi dönemini kimse unutmasın. Şimdi yurtdışındaki vatandaşlarımız nasıl vatanımıza döneriz hesabı yapıyorlar. Rakamlar ortaya koyuyor ki yaşanılacak ülke haline gelen yurdumuza geri göç giderek artıyor. Geçtiğimiz yıl Türkiye’ye kesin dönüş yapan vatandaşlarımızın sayısı 30 bindir. Bu da bizim uyguladığımız politikalarımızın ne derece doğru olduğunu gösteriyor’’ dedi.

‘’Bugün ben, yarın başka bir arkadaşımız buralara gelerek gurbetçilerimizin sorunlarını dinleyeceğiz onları çözmeye çalışacağız. Bizim işimiz bu. Eski yıllarda olduğu gibi halktan kopuk sansasyonel yaşantıların içerisinde laftan başka bir şey üretmeyenleri vatandaşlarımız çok iyi tanıyor. ‘’

Birlik ve beraberlik önemli

 

Gittiği her yerde birlik ve beraberlik mesajları veren Turan; ‘’Ayrılık gayrılık yok. Bizler için şu partiye oy vermiş, şuna vermemiş yok. Biz bütün vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Ayrımcılığı en fazla ayrımcılık lafını konuşanlar yapıyor. Bizler birlik ve beraberlik içerisinde olursak üstesinden gelemeyeceğimiz iş yok yeter ki isteyelim ‘’ çağrısını yapan Hasan Turan telefonlarının susmadığını ‘’İsteyen her vatandaş bizlere ulaşabilir, telefonlarımız gece gündüz açıktır.’’ dedi.

Fikret Yola/ Duisburg–

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?