TURİZM GİRESUN’A YENİ UĞRAYACAK

TURİZM GİRESUN’A YENİ UĞRAYACAK

Dünya’nın belli başlı ülkeleri ne silah satarak, ne endüstrisel fabrikalaşma ile ne de başka yollarla değil Turizm ile ayakta durabilmeyi başarmış ender ülkelerdendir.

Tatil denilince akla ilk gelen yerlerden olup, tercih listelerinin zirvesine oturmuşlardır.

‘Türkiye cennet vatan’ deriz  deriz de o cenneti ne yaşayabiliriz ne de yaşatabiliriz.

Oysa her ne yana dönsek güzelliğine olan hayranlığımızdan ağzımız açık kalır.

Giresun ise Allah’ın biz kullarına bahşettiği en güzel doğa harikalarına sahip şehirdir. Gel gör ki  bu güne dek, gerek kültürel gelişimin sağlanıp tamamlanamamasından  gerekse altyapı kaynaklarının hiç mi hiç hazırlanamamasından, ne yayla yaylayabildik ne turizm destinasyonunu sağlayabildik.

Elimizdeki donelere bir bakarsak ;

1- Giresun Adası

2- Yaylalarımız

3- Karadeniz’imiz

4-Şehrimiz ve insanlarımız

 

Her şey yerli yerinde duruyor. Millet Dünya’da turizmi bitirdi neredeyse gürül gürül kazançlar akıttı, yanı başımızdaki Ordu İli dahi milyon turiste endeks koymuş olup neredeyse başardılar biz ne hedef koyduk, ne kadarını başardık nereye yöneldik bilmiyorum.

Son günlerde bir proje Giresun Belediye’since Gedikkaya Projesi olarak başlatıldı. Seyir terasları, restaurantlar, kuş gözlemevleri vs. yerler … Kutluyorum..Başarılar dilerim.

Önceki yıllarda da Altınpost hizmete geçtiğinde Giresun Valisi’ni bizzat giderek tebrik etmiştim. Belediye Başkanımız da bu tebriki  hak edenlerden oldu işte.

Giresun’a gelişim adına yapılan her hizmet yerinde takdir ve tebrik edilmelidir.

Ancak bir mesele daha var ki;vakti zamanında harika bir hizmet olarak halka sunulan Espiye Kent Ormanını da anmadan geçemeyeceğim. Şimdiki hali içler acısı…Bir yatırım yapılınca, denetimi yapılmazsa atıl ve verimsiz hale gelebiliyor. Peşini de bırakmamak gerekiyor.

Giresun’un Gedikkaya’ları çok aslında.

Hasantepesi, Çaldağ vb. yerler Kümbet, Bektaş, Karagöl yaylaları dışında bir sürü yerler daha var. Eğer her bir tepeye, her bir dere kenarına güzel mekan projeleri oluşturulursa, marinalar, ıslah edilmiş dere kenarları kurulursa ve yôresel lezzetlerimizin sunumları ile desteklenirse, halkımızın her biri de gönüllü birer turizm elçisi olurlarsa Giresun, Allah’ın verdiği bu güzellikleri harikalar diyarı olarak insanlığın hizmetine sunmuş olacaktır.

TURİZM KÜLTÜRÜ GİRESUN’A DA UĞRAYACAKTIR..BEKLİYORUZ!!!

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?