TURİZM HAFTASI

TURİZM HAFTASI

15—22 Nisan tarihleri arasında bu yıl 40. sı kutlanmakta olan turizm haftası ilimizde çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlama belediye meydanına kurulan çadırlarda ilimize özgü kültür eserleri, yiyecek,  tanıtım ve diğer günlerde yapılan etkinlikler yerli halkın bilgilendirilmesi açısından faydalı oldu. Yeşil Giresun Mesleki ve teknik Anadolu Lisesinin düzenlediği başarılı program izleyenleri, skeçleri ile güldürdü ve kültür tanıtımı ile tarihi yaşatıp mutlu etti. Yemek yarışması ve farklı günde tertiplenen, uçurtma şenliği ve Can Ak Engin sergi salonunda panoramik fotoğraf sergisi ile dolu bir kutlama haftası yapıldı.

16/04/2016 tarihinde Belediye meydanında ilimizin yöresel yemeklerini ve kültür değerlerimizin tanıtımı halkımızın büyük beğenisini kazandı

18/04/2016 tarihinde Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin hazırlamış olduğu program başarılı sunucu Mutlu Evrim ALMALI sunumları ile izleyenlerin taktirini kazandı. Tabi okul müdürü Azmi BIÇAKCI beyin disiplinli çalışmasını taktir etmemek haksızlık olur. Hafta nedeni ile Merkez ilçe ve ilçelerimizde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren yarışmacıların ödülleri verildi.

19/04/2016 tarihinde düzenlenen yöresel yemek ve tatlı yarışması Yeşil Giresun Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi uygulama otelinde düzenlendi. Yarışmaya 16 yöresel yemek ve 9 yöresel tatlı katıldı. Jüri üyelerine yemeklerin ve tatlıların sunumunu okul müdürü Azmi BIÇAKCI profesyonel becerisiyle sundu. Yarışmaya katılıp dereceye girenlerin ödüllerini kültür ve turizm müdürü temin etti. Yemekte ve tatlıda dereceye girenlerin ödüllerini;

1–  Vali yar. Recep UZAL, bey birinci gelen yarışmacılar, Ayşe AYGÜN ve Ayşe BULAM ayrı ayrı ikişer çeyrek altın ile ödüllendirildiler.

2–  Milli Eğitim müd. Necati AKKURT Bey ikinci gelen yarışmacılar, Ömral SARI ve Hülya AYGÜN ayrı ayrı birer çeyrek altın ile ödüllendirildiler.

3—Emekli kültür ve turizm müd. Mürsel BOSTANCI üçüncü gelen yarışmacılar Canan ÖZ ve Nihal Ezgi VURAL ayrı ayrı birer gram altın ile ödüllendirildiler.

20/04/2016 tarihinde yoğun katılım ile Sky Beach plajında uçurtma şenliği düzenlendi izleyenleri farklı ortama çocukluk yıllarına götürdü.

21/04/2016 tarihinde Can Ak Engin Sanat Galerisinde Panoramik sergi düzenlenecek turizm haftasını dolu bir kutlamayla geçiren ve ilimizin tanıtım sevgisini bizlere aşılayan kültür ve turizm müdürü Sayın Hulusi GÜLEÇ Bey tecrübesiyle görevinin bilinciyle bu göreve layık olduğunu kanıtlamıştır.

Ülkemizde kutlanan haftalar farklıdır ama döviz kazandıran azdır otomobil ihracatından sonra ülkemize en fazla döviz girdisi turizmden olmaktadır. Bu nedenle mutlaka okullarda öğrencilere ve halkımıza turizmin faydalarını iyi anlatmalıyız. Buda turizmin haftaya sığdırılmasının yanlış olduğunun kanıtıdır. TANITIM ve TANITIM sloganımız olmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?