TURİZMDE YENİ HEDEF NE?

TURİZMDE YENİ HEDEF NE?

GİRTAB, 2015 YILININ SON BÜTÇESİNİ GÖRÜŞTÜ.

Valiliği teşvik ve desteğiyle kurulan “GİRTAB’ın (Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği)’’ 26 Kasım 2015’de yapılan yıl sonu toplantısında aidat payı ve bütçe düzenlemesine yönelik yapılacak olan 2. Toplantı 30 Aralık 2015 ‘de Valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Vali Hasan Karahan başkanlığında yapılan toplantıda Turizm Altyapı Hizmet Birliği 2015 yılı içinde üyelerin aidat tutarları ve birlik bütçesi tekrar görüşüldü.

Vali Hasan Karahan Giresun’da 2015 yılında, kültür ve turizmi koruma ve gelişim bölgeleri ile turizm merkezlerinde turizmin gelişmesine yönelik yapılan sosyal ve teknik altyapı çalışmaları ve işletilmesine katkı sağlaması yolunda önemli bir adım olan  birliğin Giresun’un tanıtımı ve turizm yönünden gelişmesine büyük katkısının olduğunu söyledi. Turizm ile ilgili Giresun’un yayla, deniz ve kültür yönünden bir hayli zengin destinasyonlara sahip olduğunu belirten Karahan, Giresun’un işbirliğiyle yapılacak bir çalışmayla bölgede turizm merkezi olabileceğine değinerek tüm üyelerle 2015 yılında yapılan bu çalışmaları paylaştı. Üyelerin de turizm ile ilgili tanıtım ve altyapı çalışmalarında Birlik desteğinin alınabilmesine yönelik talep eden üyelerin de birliğe üyelikleri üzerinde görüşüldü.

Toplantıya; Giresun İl Özel İdaresi, Giresun Belediyesi, Yavuzkemal Belediyesi, Keşap Belediyesi, Görele Belediyesi, Eynesil Belediyesi, Tirebolu Belediyesi, Güce Belediyesi, Bulancak Belediyesi, Piraziz Belediyesi, Dereli Belediyesi, Yağlıdere Belediyesi, Kovanlık Belediyesi,  ile Dereli ilçesine bağlı Kümbet, Uzundere Muhtarlığı, Yağlıdere İlçesine bağlı Tekke Köyü muhtarlığı  katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?