TÜRK İSLAM MİLLİYETÇİLİĞİ

TÜRK İSLAM MİLLİYETÇİLİĞİ

Türk, bir ırk adıdır. 3.000 yıllık Türk uygarlıkları güçünü kendine güvenden, kararlı tutumu ,tebasına olan saygı, güven,eşlerine verdiği önem, köleliği kabul etmeyen bağımsızlık ruhunun, milliyetçiliğin özgürlüğün ortak adıdır.

Bu durum Türk’ün İslamla tanışmasıyla ayrı bir boyuta taşınmıştır. Türk’e, islam bayraktarlığı ilave edilmiş; Türk islam milliyetçiliği oluşmuştur.

Avrupa’da bir gayri müslim müslüman olduğunda eski dindaşları müslüman oldu demezler. Ne derler.? TÜRK oldu derler. Bu da gösterir’ki Türk’e karşıdan bakan İSLAM eşit TÜRK görmektedir. Bu durumda Türk milliyetçiliği son 500 yıl da evrim geçirerek Türk islam milliyetçiliğine dönüşmüştür.

İslam Arabistan da doğdu hamisi Araplar‘dır demek, kutsal mirası red etmektir. İslam dini Arapların insiyatifine bırakılmayacak kadar kutsal bir emanettir. Arap ülkelerinin arfin harekatını 22 ülkenin tamamının kınaması bu Arapların ne denli egoist olduklarını göstermektedir. Barbaros HAYRETTİN paşa bu Araplar, cenk sanatını bilmez bir kavimdirler. Çölde çapulculuk yapmakla ordu hâlinde şavaş etmeyi aynı şey sanırlar. Şavaş sanatını bilen Avrupalı, bile Türklere daima mağlup olagelmişken, hangi akılla bilinmez, bu Arap kabileleri olur olmaz yerde Türklerin karşısına çıkıp perişan olurlar. Zira onlarda insan canı gayet değersizdir.

İnsanlıklarını bilip tedbir alacakları yerde, ‘her şey Allah’tandır’ deyip budalaca ölürler.”

100 sene önce- Günümüzde kullanılan Filistin bayrağı, İngiliz diplomat Sir Mark Sykes tarafından I. Dünya Savaşında Araplık şuurunu Türk İslam Ülkü’süne karşı uyandırmak amacıyla , Birinci Dünya Savaşında Osmanlı Devletine karşı ayaklanan Arapların milli bayrağı olarak tasarlanmıştır.

İSRAİL’in ortadoğuda varlık sebebi bilim ve teknolojiye verdiği önemde gizlidir.. Oysa günümüzde siyasal islam, olayın sadece siyasi yönüne odaklanarak adeta “Cambaza bak” demektedir.

Aptal görünmeye cesaret etmek büyük bir akıldır.Dünyada hiçbir akıl, başka bir akıl olmadan ortaya çıkmaz. Akıllı konuşur, çünkü onun söylemek istedikleri vardır. Aptal konuşur, çünkü kendisinin bir şeyler söylemek zorunda olduğunu düşünür.

Kendini yönet, dünyayı yönetecek gücü bulabilirsin.

Sen sen ol dünyaya ayak uydurmaya çalışma, iyi işlere vesile ol ki ? dünya sana ayak uydursun. Müslüman bu şekilde kendi de gelişir, ülkesini de geliştirir.

YILDIRIM KİRAZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?