TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİ GÜÇLENDİRME VAKFI’NIN GİRESUN ŞUBESİ KURULDU

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİ GÜÇLENDİRME VAKFI’NIN GİRESUN ŞUBESİ KURULDU

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mütevelli Heyeti Başkanı olduğu Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın, Giresun Şubesi kuruldu.

Giresun’da, Giresun Valisi Enver Ünlü’nün Onursal Başkanlığında kurulan Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Giresun Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı olarak Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Ali Kara, Genel Sekreter olarak Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, yönetim kurulunda da Yağlıdere Belediye Başkanı Yaşar İbaş, Giresun Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Mustafa Türkmen, Valilik Özel Kalem Müdürü Ramazan Bilgiç, Mimarlar Odası Başkanı Gökhan Göksu, Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, İleri Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Mesut Erdoğan ve Çınarlar Mahallesi Muhtarı Abdullah Akar görevlendirildi.

TSKGV Giresun Şubesi ilk toplantısını Giresun Valisi Enver Ünlü başkanlığında Valilik toplantı salonunda yaptı. Vali Ünlü, toplantıda yaptığı konuşmada; Kurtuluş Savaşı’nda iki tane gönüllü alay çıkartan Topal Osman Ağa’nın memleketi Giresun’da Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın şubesinin kurulmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti. Bu onurlu göreve seçilen yönetim kurulu üyelerini tebrik eden ve hayırlı olsun dileklerini ileten Vali Ünlü, TSKGV Giresun Şubesi’nin en kısa zamanda tüm ilçelerde de şubesinin kurulması yönünde talimat verdi. Vali Ünlü, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünün en büyük teminatı olan Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin daha da güçlendirilmesi noktasında TSKGV Giresun Şubesinin önemli çalışmalara imza atacağına yürekten inandığını da sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?