Türker: “Karan haddini bilmez cümleler kullanıyor”

Türker: “Karan haddini bilmez cümleler kullanıyor”

CHP Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan’ın; ‘Koltuğumun arkasında Atatürk resmi, yanımda ise Türk bayrağı bulunmakta. Eğer rahatsızlık duyuyorsa kaldırabilirim’ sözlerine çok sert tepki verdi.

Başkan Türker, yayınladığı basın açıklamasında Başkan Karan’a tepkisini şu sözlerle ifade etti:

“Dalda küften, hastalıklardan heba olup giden mili servetimiz tek bir çotanağın da emeğinin, alın terinin karşılığını alamayan, kaderine terk edilmiş tüm fındık üreticilerinin de vebali üzerinde olan şehrimin Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan’ı ve basiretsiz beyanlarını başta fındık emekçilerimiz ve hemşerilerimin takdirine bırakıyorum.

Yalnız; ‘Bugüne kadar bir kere manzara fotoğrafı önünde poz vermedim. Üreticilerin bize emanet ettikleri Ziraat Odası makamını kastediyorsa koltuğumun arkasında Atatürk resmi, yanımda ise Türk bayrağı bulunmakta. Eğer rahatsızlık duyuyorsa kaldırabilirim’ ifadesini kullanan Oda Başkanı Nurittin Karan, şimdi aç kulağını bizleri dinle; ‘Rahatsızlık duyuyorsa’ dediğin Hakan Türker’in rahatsızlığı ne senin ağa babalarının gücü, ne siyasi iktidarının kuvveti, ne yerel ve ulusal vatan hainlerinin ayak oyunları, ne kalleş terör örgütü, ne alayınız, ne de cihan-ı alem haçlı olup karşımıza gelseniz o; ‘Kaldırabilirim’ dediğin Mustafa Kemal Atatürk’ün ve şanlı Türk Bayrağı’nın yanına dahi yaklaşamazsınız.

Şimdi yok şöyle demek istemiştim, yok şunu kastetmek istedim gibi kendini kabuğuna saklayacak cümleleri bırak, talihsiz, haddini bilmez cümlelerin için Türk halkından özür dile.

Sen her kimsenin rahatsızlığı veya memnuniyeti için bırak Türk Bayrağı ve Atatürk resmini kaldırabilirim demeyi, bunu ağzına, diline dahi alamazsın.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?