Türker, Sert Çıktı

Türker, Sert Çıktı

Türker,  Teyyaredüzü Mollaoğlu sokak sakinlerine misafir oldu.

 

CHP Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, referandum çalışmalarına halkın içinde, sokaklarda, sivil toplum örgütlerinde, sendikalarda, üniversitelerde, ev ziyaretleriyle kapı kapı dolaşarak devam ettiklerini belirtti.

Türker;  “Toplumun tüm katmanlarına ulaşmaya çalışıyoruz. Üniversite öğrencisinden işçi sendikalarına, Pazarda pancar satan teyzemizden kahvede vakit geçiren Ahmet amcamıza, sanayi sitemizdeki emekçi esnaflarımızdan evlerimizde olan insanlarımıza kadar kapı kapı dolaşıyoruz. Halkımızdan adeta saklanarak, TBMM’den kapalı kapılar ardında yapılan pazarlıklarla geçirilen ve halkımızın onayına sunulan başkanlık sistemini ve ülkemiz, milletimiz için telafi edilmeyecek zararlara yol açacak ilgili 18 maddeyi anlatıyoruz” dedi.

CHP Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, konuyla ilgili şunları kaydetti: “İnsanlarımıza siyaseti, siyasi parti ve liderlerini bir kenara bırakarak bu değişikliğin başkanlık sisteminin milli bir mesele olduğunu, bu referandumun kazananının siyasi partiler değil, evet çıkması halinde kaybedenin halk, hayır çıkması durumunda ise kazananın halkımızın, ülkemizin ve milletimizin geleceği olduğunu ifade ediyoruz.

Daha doğmamış çocuklarımızın ve milletimizin geleceğini topyekün ilgilendiren, insanlarımızın nasıl yaşamak ve nasıl yönetilmek istediğini oylayacağı bu referandumda siyasi bağlılıklarının bir kenara bırakarak HAYIR diyen halkımızın terörist olarak ifade edilmesini, HAYIR çıkması durumunda ülkede iç savaş çıkar yalanlarını dün kol kola oldukları terörist cemaatlerle üzerlerinden çamuru atmak adına bizlerle ilişiklendirmeye çalışanları halkın iradesinin ta kendisine bizzat şikayet ediyoruz.

Korku üzerine şekillendirilmeye çalışılan evet kampanyalarının halkımızdan onay almadığını gittiğimiz her kapıda HAYIR cevabı almanın mutluluğu ve mücadelesindeyiz.

Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir inancıyla saraya devredilmek istenen hakimiyetin milletçe sonuna kadar karşısında duracak ve HAYIR diyeceğiz. Tek bir kişinin iradesine değil, 80 milyonun iradesine sahip çıkacak TBMM ve demokrasisi için HAYIR diyeceğiz. Birliğimiz, beraberliğimiz, cumhuriyetimiz, bayrağımız, vatanımız ve geleceğimiz için HAYIR diyeceğiz. Ve hiç kimseye verilmemesi gereken bu güç, bu kuvvet ve başımıza açacağı felaketlere dur demek için HAYIR diyeceğiz. Barış ve huzur saplandığımız bataklıklara daha saplanmamak için HAYIR diyeceğiz. Bu başkanlık sistemi halkın onayından geçmez.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?