Türker’den Sert Tepki

Türker’den Sert Tepki

İktidarı eleştiren Türker” 1 Kasım seçimleri öncesi işe başlattığınız 325 bin 954 kişinin şu an kaç tanesi istihdamına, işine devam ediyor cevap verebiliyor musunuz?”dedi

CHP merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, emeğe saygı istedi.

Türker;  “CHP Merkez İlçe Başkanı Hakan TÜRKER, Emek en büyük değerdir. Emek alın teridir, emek muhtaç olmadan yaşanılan bir yaşamdır. En büyük erdemlerden bir de o emeğe saygı duymak, emekçinin alnından akıttığı her bir damla terin savunucusu olmaktır.”dedi

Türker şöyle konuştu:

“Emek ekmek üzerinden siyasi baskı yapan siyasi bağlılık ve mecburiyetçiliğe insanımızı zorlayan AKP kadrolarına sesleniyorum. En baskın olarak seçim dönemlerinizde yaptığınız ortalama 3 ay ve maksimum 8-12 ay arasında sınırladığınız, oy verirseniz bunları işe başlatacağız diye insanımızın gözünü korkuttuğunuz, kamuda geçici personel istihdamı uygulamanız ile geceleri rahat uyuyabiliyor musunuz? Yoksa yarattığınız taşeron dağlarına geçici istihdam projenizi de eklediğiniz sömürüye sömürü kattığınız için mutlu musunuz?

1 Kasım seçimleri öncesi işe başlattığınız 325 bin 954 kişinin şu an kaç tanesi istihdamına, işine devam ediyor cevap verebiliyor musunuz? Ülkenin milli kaynakları ile üç ay istihdam ederek ağzına bal çaldığınız insanlar şuan nasıl yaşıyor biliyor musunuz? siz bu sömürü düzenini kurmuş olmayı marifet mi sanıyorsunuz, hüner mi sanıyorsunuz?

Bu zamana kadar haklarını, emeklerini sömürdüğünüz, seçim zamanlarında kullandığınız, 3 aylık, 6 aylık maaşlarla, işlerle kaderine terk ettiğiniz kamuda geçici personel istihdamı diyerek işe almış olduğunuz insanların tümünü en azından diyerek çalışmakta olduğu,  çalışmış olduğu kurumlarda yılın 12 ayı evlerine ekmek götürebilecek seviyede işe almaya davet ediyorum. VAR MISINIZ!!!

Krizin göbeğinde olan Türkiye’de 2001 yılında işsizlik rakamları %8 seviyelerindeyken bugün tüm geçici manevralarınıza rağmen işsizlik çığ gibi büyüyerek %18 seviyelerine dayanmıştır.

Biz işi, aşı, emeği, ekmeği hiçbir zaman istismar konusu yapmadan, siyasete alet etmeden, sonuna kadar hem muhalefetimizde, hem de artık yakın olan tek başına iktidarımızda savunacak ve kollayacağız.

Genel Başkanımız Başbakan adayımız nezdinde tüm CHP ailesi olarak söz veriyoruz; Taşeronluğun kalbine, geçici personel istihdamının göbeğine halkın, emeğin, işçinin yumruğunu indirip al aşağı edeceğiz.

İnsanca bir yaşamın kapısını ardına kadar tüm insanlarımıza açacağız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?