Türker’den Sezer Oğuzhan’a Ziyaret

Türker’den Sezer Oğuzhan’a Ziyaret

CHP Merkez İlçe Başkanı Hakan TÜRKER, Afrin operasyonunda gazi olan Sezer Oğuzhan’ı ziyaret ettiklerini açıkladı.

 

Türker, “Zeytin dalı operasyonu kapsamında, PKK/KCK/PYD/YPG ve DEAŞ’ a bağlı hain terör örgütü unsurlarına karşı yürütülen operasyonlar sırasında, kahraman 9 silah arkadaşını Şehit veren, bu çatışma sırasında yaralanarak tedavi sürecinin ardından Giresun emniyet müdürlüğü koruma şube biriminde babası polis memuru abimiz  Burhan OĞUZHAN ile, şehrimiz Gedikkaya mahallesinde ikametgah eden Jan. Uzm. Çvş. Sezer OĞUZHAN kahramanımızı ziyaret ettik. Güçlü bir anne, polis bir baba ve kahraman asker oğul. Tedavi sürecinin ardından silah arkadaşlarının yanına dönmeyi dört gözle bekleyen ve evlatlarının bu isteğini sonuna kadar destekleyen vatansever bir aileye misafir olduk. Kendisini ve ailesini geçmiş olsun dileklerimizi ilettik.”dedi.

Türker şöyle konuştu:

“Ülkemizin ve sınırlarımızın güvenliği için hayata geçirilen milletin ve memleketin menfaatine atılacak her bir adımı sonuna kadar destekliyoruz, destekleyeceğiz. Ancak kahraman Türk askerlerimiz, sınır boylarında, el topraklarında terör örgütü mensupları karşısında hayatlarını memleketleri ve Ay Yıldızlı bayrakları uğruna, gözlerini kırpmadan feda ederken, yaşlısının, engellisinin, çocuğunun ve hastasının oluşuna ülkemizde yaşayan ülkesi için bu hale gelirken sesini çıkartmayan, ülkesi bu haldeyken sadece uzaktan olayların yaşanan savaşın bitmesini bekleyen ve buna müsama edilen Suriye‘li  genç nüfusu da unutmayacağız.

Yine aynı zamanda devletimizi yöneten, iktidar sahiplerinin de komşularla sıfır sorun politikası ile yola çıkıp, komşuların ve dünyanın tümüyle topyekun sorun politika yanlışlarını da unutmayacağız

Sınır güvenliğimizi sağladığı ülkemizin dört bir yanından terör hücrelerinin çökeltildiği, Suriye’ nin güvenli toprak bütünlüğünün sağlanması ile ülkemizde yaşayan misafirlerin ülke topraklarına döndüğü, tek bir Mehmetciğimizin de memleketimizin burnun dahi kanamadan bu operasyonun hedeflenen şekilde sona ermesini, ülke olarak dört gözle bekliyoruz ve takip ediyoruz.

Tüm kahraman gazilerimize, tanımadığı bir çocuğun geleceği, gülüşü için kendi çocuklarını yetim bırakma vatan severliğine ulaşan şehitlerimize şükran ve minnetlerimizi sunuyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?