Türker’den Terör Tepkisi

Türker’den Terör Tepkisi

CHP merkez ilçe Başkanı Hakan Türker,teröre karşı gerekli tedbirlerin alınmasını istedi.

Türker“Ülkemiz adeta yangın yeri. Doğu da,Batı da neredeyse ateş altında. İnsanlar artık otobüse binerken, yolda gezerken, sokağa çıkarken endişe içinde. Her gün şehit haberleri anaların, ailelerin, bizlerin, Türk milletinin ciğerlerini dağlıyor.

Adı fark etmez IŞİD, PKK ve uzantıları. Hepsi halkımızı, topraklarımızı, barış ve refahımızı hedef almış hemen hemen her gün askerimize, polisimize, sivil insanımıza pusu kuran kalleşler ve işbirlikçileri.”dedi

Türker şöyle konuştu:

“Ancak bunların en vahimi bu terör saldırıları karşısındaki aciz, çaresiz hükümet ve yetkilileridir. Geçmişte bu örgütleri görmezden gelen barış süreci adı altında kandırılan, PKK’nın şehirleri yığınak deposu yapmasına göz yuman, IŞİD’in adeta sınırlarımızda cirit attığı ülkemizde yayılmasına, saldırılar düzenlemesine göz yuman AKP iktidarı, bu vebali ödeyemeyeceksiniz.

Terörün başucumuza kadar geldiği, neredeyse merkez diyeceğimiz karakolumuzda canımızı, askerimizi, komutanımızı şehit aldığı, ilçelerimizde karakolumuzun taciz ateşi ile yoklandığı, yerin dibine batsın dediğimiz doğa katliamı HES barajlarında tehlikenin kol gezdiği bir süreçteyiz.

Eynesil’den Şebinkarahisar’ına, Espiye’den Yağlıdere’sine, Keşap’ına kadar gencecik, fidan gibi çocukların aziz şehitlerimizin onların haklarını asla ödeyemeyeceğimiz analarının, ailelerinin, çocuklarının vebalini nasıl ödeyeceksiniz beyler, içiniz, vicdanınız hiç mi sızlamıyor sizin?

Bırakın sadece koltuğu korumak üzere siyaseti, bırakın şu diktaya körü körüne bağlılığı, bırakın şu partili cumhurbaşkanı ve başkanlık sistemi hayalini, rüyasını, kaldırın kafanızı kumdan, hatta saplandığınız çamurdan. Gelin çocuklarımıza öyle bir memleket emanet edelim ki gurur duysunlar bizlerle. Yoksa inanın yüzlerine bakamayacaksınız o evlatlarınızın. İlk onlar hesap soracaklar iktidarın kontrolsüz gücü, yetkilisi ve sorumlusu olan sizlerden.

Tüm bu acılar, sorunlar, endişeler kat kat olmuş, çığ gibi büyürken bırakın bu sorunları nasıl ortadan kaldıracağınızı bilmeyi, Genel Başkanınız ülkemizin başbakanı kim olacak ondan dahi haberiniz yok. Hatta halkın oyunu, desteğini almış, tek başına iktidar olmuş Başbakan Ahmet Davutoğlu’na ne oldu onu dahi anlayamadınız. Ve ya anladınız, biat dediniz, kader dediniz, köşeye çekildiniz.

Beraber yürüdük biz bu yollarda türküsü sona erdi. Şimdi çalan beste Yolun Sonu Görünüyor!!!”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?