Türker’in TOKİ izlenimleri nasıl?

Türker’in TOKİ izlenimleri nasıl?

CHP’NİN en aktif idarecisi konumundaki Türker hemen hemen hergün ayrı bir çalışma yaparak dikkat çekiyor.

CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Hakan TÜRKER Memur-Sen TOKİ konutlarında 360 dairenin kapısına misafir olarak gittiklerini, insanların hayatın daha da zorlaşan standartları karşısında isyan ettiklerini, ülkenin ve milletin gündeminin Anayasa değişikliği değil, geçim derdi olduğunu ifade etti.

Türker açıklamasında şu noktalara dikkat çekti

“Çoğu kamu kurumlarında çalışan ailelerin yaşamlarını sürdürdüğü Memur-Sen TOKİ konutlarında da toplumun her kesiminde olduğu gibi isyan ve sitemle karşılaştık. Referandum sürecinde ziyaret ettiğimiz farklı gelir seviyelerine sahip insanların ortak sitemi, başta ekonomik ve terör sorunları dururken siyasetçilerin sanki bir kurtuluş yoluymuş gibi kendilerine Anayasa değişikliğini adeta dayattıklarını, zaten yetersiz denilen anayasayı ve maddelerini defalarca iktidarın değiştirdiğini, bu referandumun altında da ne yattığını açık açık gördüklerini ifade ettiler.

İnsanlar anayasa değişikliği yapılacaksa şayet, bunun milli birlik ve siyasi birlikteliklerle anlaşılarak, rejim veya sistem değişikliği üzerine dayalı değil de, halkın ekonomik, sosyal, barış ve refah beklentilerini karşılayacak doğrultuda olmasının gerektiğini belirttiler.

İnsanlar siyasilerin geleceklerini, yetkilerini düzenleyen ve buna bağlı güç odaklı yapılacak bir anayasa değişikliğine razı değiller. Dün başkanlık sistemine karşı çıkarak, meydan meydan dolaşan siyasi parti liderlerinin bugün bunu bir gereksinim olarak görerek meclisten geçmesine destek vermelerini ise tutarsızlık olarak görüyorlar.

Bu değişikliğin yapılacağı referandumun bir seçim olmadığı, kaybeden veya kazananın siyasi anlamda olmayacağını, çocuklarının geleceği için Atalarından kendilerine emanet Cumhuriyet’e sahip çıkacaklarını açık ve net bir şekilde ifade ediyorlar. Hatta vatandaşımız iktidar partisine oy verdiklerini ve önümüzdeki genel seçimlerde de iktidarın kendisini toparlaması halinde tekrar verebileceklerini, ancak referandumda Hayır diyeceklerini ve bu halk mesajının da iktidarın kendisini toparlaması için kuvvetli bir güç olacağını ifade ediyorlar.

Bu doğrultuda görüyoruz ki; sandığı önüne koyarız istediğimiz sonucu alırız diyen tek başına AKP iktidarının karşısında, niyetin farkında olan, milli birlik ve beraberlik ve ulusal değerlerini en büyük en kutsal değer olarak gören millet, hangi siyasi düşünceden olursa olsun kuvvetli bir Hayır cevabı vermek üzere kenetlenmiş durumda. “

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?