Türkiye Büyük Bir Devletin Adıdır

Türkiye Büyük Bir Devletin Adıdır

Türkiye Cumhuriyeti’nin kalbindeki gücünün simgesi olan Askeri, tarihinin en zor görevini yerine getirmek üzere Afrin,den Menbiç,e huzur ve güveni getirmek için canını hiçe sayarak çalışmaktadır. Kutsal görevini en iyi şekilde yerine getirmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan askerler, yaşadıkları zorluklara rağmen “Hudut namustur” bilinciyle vazifelerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyor.

Türk Askeri tarihinin en önemli görevini yerine getiriyor, bu toprakların yetiştirdiği mehmetçik

Yirmi Ocak günü sene onsekiz

Mehmetçik sınıra süzüldü sessiz

Afrin’de mazlumlar bekler çaresiz

Elde zeytin dalı yürü Mehmetçik

Elde zeytin dalı yürü Mehmet .

Harekatın amacı, Türkiye’nin sınırlarında ve bu bölgede güvenlik ve istikrarın sağlanması, bölgenin terörist unsurlardan temizlenmesidir. “Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmaktır.

Türkiye’nin sınır ötesi: 1950’den başlayarak  

Bugüne  kadar birçok defa harekat düzenledi .

Türkiye, Cumhuriyet tarihinde çok sayıda sınır ötesi operasyona ve kapsamlı harekatlara tanıklık etti. TSK’nın sınırları aşan müdahale gücü, 1950’de TBMM’den ilk tezkerenin Kore için çıkmasıyla etki alanını genişletti. Takip eden yıllar boyunca Afrika’dan Avrupa’ya uzanan geniş coğrafyada askeri faaliyetlerde bulunan Türkiye, Körfez Savaşı’nın ardından Kuzey Irak’ta yuvalanan terör örgütü PKK’ya karşı yoğun bir mücadele verdi, vermeye devam ediyor.

Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı 24.gününde. Bugüne kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısı 1200 civarında. Şehit sayımız ise 17’dir. Şehitlerimiz sayesinde bu ülke ayaktadır.

Bu harekat akıllara Türkiye tarihinde sınır ötesinde gerçekleştirilen diğer harekatları getirdi

“Biz, ilk defa sınır dışı operasyon yapmadık.

Daha önce de operasyonlar oldu; ancak bu, çok gündeme alındı. Afrin harekâtının Rusya, Suriye ve İran’la olan planlama aşaması ile uluslararası camiayı bilgilendirme boyutu başarıyla yürütülüyor. Çünkü harekat sadece Afrin’de verilmiyor. Psikolojik savaş yürütülüyor. O nedenle uluslararası ilişkilerin ve medya planlamasının iyi yönetilmesi gerekiyor. Şu ana kadar başarıyla devam ediyor. Demirel boşuna dememiş, “Türkiye büyük bir devletin adıdır” diye.

Devletin, yiğit evlatlarıyla verdiği milli mücadeleyi anlatır. “Onlar şanlı tarihimizin kahramanlarıdır”

Türk milletinin bin yıldır bu topraklarda yaşadı.

“Kahraman ecdadımızın, mübarek şehitlerimizin ve yiğit gazilerimizin fedakarlıkları olmasaydı, değil bin yıl, bir yıl bile bu topraklarda tutunamazdık.

Bin yıl önce, Asya bozkırlarından bin bir umut taşıyarak geldiğimiz Anadolu’yu, bu cennet parçası yeri, vatan yapabilmek için çok bedeller ödemiş bir milletin evlatlarıyız.

Anadolu’yu vatan eylemek sadece savaş meydanlarından ibaret değildi tabiî ki.

Bu topraklar üzerinde dünyanın tüm milletlerinin hayran olduğu bir medeniyeti inşa etmişiz.

Yunus’un dilinde aşk’ı, Mevlana’nın gönlünde sevgiyi, Mimar Sinan’ın ellerinde ahengi, Akif dizelerinde ruhu, Mustafa Kemal’in gözlerinde azmi işlemişiz nakış nakış toprağa…

100 yıl önce bizi bu topraklardan söküp atmak isteyen 7 düvele karşı, Kafkaslardan Balkanlar’a, Suriye’den Arap çöllerine kadar uzanan geniş bir alanda varlık mücadelesi vermiş, kurtuluş mücadelemizi bağımsız cumhuriyetle taçlandırmışız.

Yüz binlerce vatan evladının can vererek bize miras bıraktığı bu kutlu toprak, bugün yeni bir kuşatma ile karşı karşıya.

Emperyalizmin kanlı dişlerini bünyemize batırdığı bu kuşatma, bazen ekonomik krizlerle kendini gösteriyor. Bazen ise ya bir bombalı saldırıda yada kalleşçe bir pusuda bu kuşatmayı hissediyoruz millet olarak.

100 yıl önce Çanakkale’ye bütün gücüyle saldıran İngiliz general Hamilton başarısızlığını: “Gebe dağlar, durmadan Türk doğuruyor” sözüyle ifade etmiştir. İngiliz Ordusu’na “Çanakkale Geçilmez” dedirten ruh, bugün hala dimdik ayaktadır.

7 düvel, bütün kahpeliği ile saldıradursun, O dağlar Türk doğurmaya devam ediyor ve dünyaya haykırıyor: “Gelecek bin yılda da bu topraklardayız”

Vatan uğruna kendi canını hiçe sayan insanlar kahraman olanlardır. Onlar sadece vatanları için değil, vatanlarında dalgalanan şanlı bayrak için, vatanları üzerinde yaşayan çocuklar, aileler ve masum insanlar için, bu vatanı bize teslim eden atalarımız için canlarını ortaya koyarlar.

Bizim evlatlarımız vatansız, bayraksız, ezansız kalmasın diye kendi çocuklarını yetim bırakmayı göze alan bütün kahramanlarımıza selam olsun. Herkes bilsin ki bu savaş Hilal ile Haçın, Doğu ile Batının, iman ile inkarın savaşıdır.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu grupları tarafından yapılmış ve başarı ile sona eren operasyondur. Harekâtın amacı  PYD’nin bölgede çeşitli güçleri birleştirerek bir terörist  Devlet kurma hedefini bitirmektır.

Ya Rabbi !

Kışlasını Peygamber ocağı bilip,

Nöbet tutmayı ibadet sayan,

Bu aziz vatan evlatlarına güç kuvvet ihsan eyle,

Evlatlarımızı Sana emanet ediyoruz,

Onları Sen koru Ya Rabbi..!

Şehitlerimize rahmet dualarıyla…

Allah mekanlarını cennet eylesin.

Milletimizin başı sağ olsun!..

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?