Ahmed ÇITLAKOĞLU
Ahmed ÇITLAKOĞLU
ahmedcitlakoglu@giresungundem.com
Türkiye’de Orman yangını!..
  • 0
  • 222
  • 02 Ağustos 2021 Pazartesi
  • +
  • -

✅ Ülkede bugüne kadar görülmemiş bir yangın felâketi…

‼️ Bu yangınlarla nice değerlerimiz kül olurken, sayısız hayvanlar cayır cayır yanarken, yangın mahallerine yakın ve uzak insanlarımızın ciğerleri köz olurken; değil İslamî, maalesef insanî melekeleri henüz gelişmemiş kesimlerden sevinç ıslıkları duyuluyor!..

*

💥 Felâketlerden menfaat devşirmek BARBARLIKTIR, VAHŞİLİKTİR, CANİLİKTİR!..

✅ Yangın, deprem, sel gibi tabiî veya beşerî(!) âfetlerde (can ve mal kaybına maruz kalan) mağdurların (dil, din, ırk, cinsiyet, siyasal düşünce, felsefî inanç, din ve mezhep gibi etnik köken ve inanç farkı gözetmeksizin) yardımına koşmak, acılarını paylaşmak; insanî ve İslamî bir haslettir!..

*

‼️ Âfetlerde can ve mal kaybına maruz kalan mağdurların acılarından haz duymak, siyasî malzeme olarak kullanmaya kalkışmak; insanî ve İslamî olmayan, hayvanî bir haslettir!..

*

✍ Ülke genelinde günlerdir devam eden eşzamanlı orman yangınlarında sapotaj ihtimalinin yüksek olduğu düşünülüyor…

*

💥 Orman yangınları (sebepleri ne olursa olsun) büyük bir felâkettir…

‼️ Sayısız hayvanlarına ölümüne, nice maddî ve manevî değerlerin kül olmasına sebep olan bu yangın felâketine sebep olmak; BARBARLIKTIR, VAHŞİLİKTİR, CANİLİKTİR!..

 

‼️💥 Hayvanların ve insanların can ve mal kaybından, acılarından sevk duymak, sebep olanları kınanamak, hatta onları alkışlamak; insanî ve İslamî hasletlerden mahrum olmaktır, barbarların ve canilerin suç ortağı olmak demektir!..

*

Yangında vefat eden kardeşlerimize rahmet, yaralananlara aci şifalar, mağdurlara sabırlar niyaz ediyoruz…

Yangınların söndürülmesi için arazide canla başla mücadele eden bütün askerî, resmî ve özel ekiplere, yangın bölgerine devletin bütün imkânlarını seferber eden siyasî ve bürokratik zevâta, yangına müdahe operasyonuna destek veren halkımıza tebrik ve şükranlarımızı sunuyor, selam ediyoruz…

*

💥 Yangınlara sebep olan şüphelilere, sözlü ve yazılı beyanlarıyla, alkışlarıyla onların safında yer tutan insanî melekeleri gelişmemiş nasipsizlere lânet ediyoruz…

✅ Allah’ın, meleklerin ve bütün insanların lâneti onların üzerine olsun!..

*

✍ “İşte onların cezası, Allah’ın, meleklerin ve bütün insanların lânetine uğramalarıdır.” Âl-i İmrân Sûresi, 87)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM