Yıldırım KİREZ
Yıldırım KİREZ
yildirim_kirez@giresungundem.com
TÜRKLERİ ARKADAN VURAN ARAPLAR MÜLTECİ OLDU
  • 0
  • 5425
  • 08 Mart 2021 Pazartesi
  • +
  • -

Birinci Dünya Savaşı osmanlı’nın yok olmasını , Türkiye Cumhuriyeti’nin doğmasına  ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık bilincinin ortaya çıkmasını sağladı .  Kum ,çakıl , çimento , demir , bir arada idi ancak harç yapılıp imalat ortaya konulamıyordu.
Çanakkale savaşı kazanıldı , bir ulus ortaya cıktı.? Türkü , kürdü , Lazı , Çerkez’i , çingenesi , yahudisi , ermenisi, Çanakkale’de  seksen bin şehit vererek dökülen kanlarıyla malzemeleri birleştirip Türkiye Cumhuriyeti ni imal etti.
Atatürk ,”Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan , cumhuriyet bağıyla bağlı olan her vatandaş T .C vatandaşıdır “diyerek ulus milliyetçiliğini tanımlamış, ulus vatandaşı olarak tüm halkı eşit haklara sahip vatandaş olarak tanımlamıştır.
Artık her Türk vatandaşı askere gidiyor,  eğtim  hizmet devlet kadrolarından eşit faydalanmaktadır. TBMM çıkan bir kanun Edirne’den Kars’a tüm halkı eşit olarak yükümlülük getirip bağlamaktadır.
1960 ihtilali, ardından sağ – sol kutuplaşması, 12 Eylül  darbesi derken, Ermeni diyasporası, ile bir türlü bölme kıvamına getiremedikleri TC vatandaşlarını; Kürt – Türk vatandaşları olarak karşı karşıya getirip  parçalamak için PKK eliyle bölmeye kalkışıp, 40 yıldır Silahlı mücadeleye giriştiler.
T.C Devleti’nin tüm vatandaşları eşit , devletin verdiği tüm haklardan eşit olarak sorumlu olup yükümlülük sahibi iken ,ülkenin doğusunda GAP , kuzeyinde Karadeniz sahil yolu ile hizmet eksikliği çeken bölgeler devlet imkanlarından faydalanmaya başlarken devlete kurşun sıkan eller siyasi argümanlarını kaybetti.
T.C kanunları eliyle siyasi partiler, ülke yönetimine talip olmak için halkın dertlerine çare politikaları üretip halkın refahını  yükseltme çabası içinde olmaları gerekirken ümmetçilik, Türk milliyetçisi, Kürt milliyetçisi söylevleriyle halktan oy alıp TBMM de temsil hakkı kazanan siyasi partilerden HDP nin  seçmen kitlesinin derdi ,sorunları  , eksiklikleri dile getirilip çareler aransa ortaya çakan çözümlerden T.C halkının tamamı faydalanacaktır.
Siyasi temsil erkini elinde bulunduran tüm siyasi partiler, millet vekillerinden TC vatandaşlarının dertlerine çare olmalarını bekliyoruz . Kan dökerek bu ülke parçalamamaz . Harçı kanla yurulup imal edilmiş uluslar kan dökülerek bölünemez.
1071 ‘de Malazgirt’te saf tutup, 1453’ de yurt tutup, 1571 ‘de Çaldıran’da ümmet bağı ile bağlanıp, 1914 ‘de  Çanakkale’de kan bağı ile bağlanıp 29 Ekim 1923’ de cumhuriyet bağı ile eşit haklara sahip millet olan bu halkı emperyalist düşünce bölemez . Yıkımdan menfaat bekleyenler amaçlarına ulaşamadığı gibi hizmet eden milletin derdine derman olanda asla unutulmaz . Gelin bu Aziz T.C vatandaşlarına hizmet edin.
Gazze Savaşı sırasında, Filistinlilerden oluşan Tabur cepheyi terk edip, ingiliz saflarına geçti. Osmanlı savaşı kaybetti. Kudüs düştü. Araplar sevindi. Bin yıldan beri Müslüman kanı dökülerek korunan Kudüs’ün Hrıstiyanlara geçmesine bir Müslüman nasıl sevinebilirdi?
İngilizler, Kudüs’ü Yahudilere verdi. Arapların sevinci kursağında kaldı. İhanet eden Araplar ve filistinliler, ihanetin bedelini pahalı ödediler, ödemeye devam ediyorlar.
Türklere ihanet eden Filistinliler kan ağlamaya devam ediyor. Masum Türk askerlerinin kafasını kesen Arapların torunları Türkiye’de “AÇIZ levhası asarak” ekmek dileniyor.
Aksi halde  bu topraklarda ölenlere ağıtlar Türkçe , Kürtçe söğlenirken , türküler  İngilizce, Almanca, fransızça , ibraniçe söylenecektir.  Kendi topraklarımızda düşmana türkü söyletmek için kan dökmek yerine , el ele tutuşup halay çekip, horan oynama vaktidir..40 yıldır dökülen kandan sonra barış  gelmedi mi.? T.C halkının birbiriyle meselesi yoktur, idareye talip olanların kayıkçı kavgası ile milletin dökülen kanından beslenen emelleri vardır.
Artık bu Necip milletin dökülecek kanı yoktur. Dışardan gelecek hayırda , tutunaçak dalı da dostu da yoktur. Tek bir şeye ihtiyacı vardır . Bir birine sarılıp derdine derman olup milletin refahını huzurunu yükseltmeye ihtiyacı vardır.  Mevcut siyasiler bu doğrultuya gelmez ise millet bu doğrultuda ayrıştırmadan siyaset yapmaya talip olanlara imkan vermekte kararlıdır.
Siz hala ırkçılık mı yapıyorsunuz .?  Bedir’de baba , oğul amca , yeğen kardeş kardeşle savaştı.Hala anlamadınız mı.? Mesele ırk değil .Hak ile batılın , haç ile hilalin savaşıdır. İstediğiniz kadar dağlara hac koyun , gökyüzüne her baktığınızda hilali göreceksiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM