TÜRKMENLER BOMBA ALTINDA…

TÜRKMENLER BOMBA ALTINDA…

Dünya Müslüman ve Türk varsa sanki orada sancı var.

Yanı başımızda Hatay yayladığının karşısında…Müslüman Türk Bayırbucak Türkmenleri Esat ve Putin’in bombaları altında… Vicdanı kör ruhu sağır gelişmiş ama vicdanen körelmiş milletler bu acıya ve feryada uzaklar.

Memleketlerinden topraklarından atılmak istenen Türkmenlere, sahip çıkmak için illaki Türk olmaya mı gerek var.

Bu millet her zaman garibin yanında olmuştur. Dün Saddam’dan kaçan Kürtlere yine bu millet sahip çıkmadı mı? Etrafımızdaki bütün komşularımızın başı sıkışınca sığındıkları yer, bu coğrafya bu necip milletin gönlü olmuştur. Esat’ın zulmünden kaçan milyonerler yine bu ülkede nefes almışlardır. Din, dil, ırk ayrımı gözetmeden zalime karşı bir olma zamanıdır.

Zalimler, bugün Türkmen’i, yarın kürdü ezer. Onun için o hak etti, deyip seyre dalınmamalıdır. Esat, son demlerini yaşıyor. Giderayak yanına aldığı Putin ile son çırpınışlarını yapmaktadır. Esat, bu kadar masumun gözyaşlarında boğulacaktır.

Türkmenler, kendi yaşadıkları bölgeleri korudular. Ve korumaya devam edecekler.

Esat bu bölgenin baş belası. İktidar hırsı yüzünden bir medeniyeti perişan etti.

Türkmenlere atılan her bomba Türkmenleri daha da güçlü kılacaktır.

Türkiye’de çevresinde her ateş hattını söndürmek için adımlar atacak ve yangını söndürecektir. Türkmenler, bu coğrafyanın vazgeçilmezidir. Suriye iç huzuruna bir an önce kavuşması  bizlerinde mutluluğu olacaktır. Vakit, orda ki dostlara sahip çıkma vaktidir.

Onlar orada tek başına bırakılmamalıdır. Herkes elinden geldiği kadar yardımcı olmalıdır.

Türkmenler, bize orada Osmanlının emanetidir. Ecdadın hatırı varsa emanetine sahip çıkalım. Yoksa bir kültür daha gözlerimizin önünde kayıp gidecektir.

Karar sizin…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?