TÜTÜNCÜ DOBRA DOBRA KONUŞTU

TÜTÜNCÜ DOBRA DOBRA KONUŞTU

Üniversite, Liman, Siyanürle altın arama ve Canikli’nin sağlık durumu hakkında konuşan Tütüncü, fındık sorununu çözeceklerini belirterek; “Bu konuya duyarsız kalmamız söz konusu bile olmaz. Bölge milletvekillerimiz konuyu yakından takip ediyor. Çalışmalarını sürdürüyorlar. Herkes müsterih olsun. Gerekli adımlar atılacak”dedi.

Haber- Yorum: Zeki Al

AK Parti Giresun İL Başkan Hasan Ali Tütüncü, geçmiş bir yılı değerlendirdi.. Basını bilgilendirdi..

ELEŞTİRİLERE CEVAP VERMİYORUM

Muhalefetin liman, fındık, siyaset konuların da devamlı eleştirildiklerini dile getirdi.. Kısır çekişmeler yerine, yapıcı eleştirilerle Giresun’a bir şeyler kazandırmanın peşinde olduklarını ifade etti. Kendisini bu eleştirilere cevap vermediğini söyledi.. Kendi işlerine baktıklarından söz etti..

İşte benim aklımda kalanlar…

LİMAN

Limanı 50 kez açıkladık. Ak Parti döneminde kiraya verilmedi.. Giresunlular ihaleyi almadı..

Liman ile bizim bir ilgimiz yok.. Limanı çalıştıranları 7-8 yılı kaldı.. Bugün Giresunlu talipli varsa, Çakıroğlu Şti.limanı vermeye de hazır. Esasında liman bir Giresunlu hemşehrimiz de olsaydı, he türlü desteği de verirdik..

SİYANÜR

Son günlerde Dereli Konuklu köyümüzde altın arama durumu gündem oldu.. Eleştiriler buna da var.. Siyanür’ün bir zehir olduğunu bilmeyen yok.. Siyanürle altın aranmasına karşıyım.. Siyanürle altın aranan yerleri gördüğünü belirten Tütüncü, “oradaki sıkıntıları ve halkın çektiklerini yakından bilenlerdenim.. Siyanür ile altın aranmasını doğru bulmuyorum..”dedi.

GRÜ

Rektör ile ilgili eleştiriler bitmedi… Ak Parti’den kaynaklanan bir durum değil.. GRÜ’nün yönetim sorunu.. GRÜ’yü %80 Ak Parti büyüttü.. Yönetimde eksikler var.. Yapacak bir şey de yok.. Bizlerin GRÜ ile kavgamız yok.. Üniversiteye düşman değiliz..

CANİKLİ

Son günlerde Bakanımız sayın Nurettin Canikli’nin hastalığı için spekülasyonlar yazılıp çiziliyor.. Her gün kendisi ile görüşen biriyim. Ufak bir operasyon geçirdi.. Boğazından yağ bezesi aldırdı.. Sağlık durumu çok iyi..

Allah izin verirse Mart sonu, Ak Parti Grup Başkan Vekilliği’ne geri dönecek.. Doktor tavsiyesiyle çalışmalara katılabilirsin demelerine karsı, kendisi bir süre daha dinlenmek istiyor..

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?