TÜTÜNCÜ, MEVLİD KANDİLİNİ KUTLADI

TÜTÜNCÜ, MEVLİD KANDİLİNİ KUTLADI

AK Parti Giresun İl Başkanı Hasan Ali Tütüncü, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) dünyaya teşrifini ifade eden Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Tütüncü, yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: ‘’Her daim yeni bir heyecan ve coşku içinde idrak ettiğimiz kandillerimizin, milletimiz ve tüm Müslümanlar için müstesna günler olduğu muhakkaktır. Dini ve milli günler; dostluğumuzu, kardeşliğimizi ve sevgimizi en sıcak şekilde hissettiğimiz günlerdir. Gecesini idrak edeceğimiz Mevlid Kandilinin de tüm Müslüman âlemine ve bütün insanlığa huzur, barış ve mutluluk getirmesi en büyük temennimizdir. Hazreti Peygamberimiz, biz Müslümanlar ve bütün insanlık için her bakımdan mükemmel bir örnek hayat sürmüş; ahlakı, sevgiyi, şefkat ve merhameti, barış ve hoşgörüyü kendi yaşamında en somut şekilde insanlığa aktarmıştır. İnsanlığın çok büyük buhranlar yaşadığı bir dönemde akıllara, kalplere, ruhlara hitap ederek, bütün dünyaya huzurun, barışın, kardeşliğin ve güzel ahlakın egemen olacağı manevi bir ortamı tebliğ etmiştir.

Bütün insanlığın kurtuluşunun müjdecisi olan Sevgili Peygamberimizi bir kez daha anlama ve anma vesilesi olarak büyük bir önem ve anlam taşıyan mübarek Mevlid Kandili dolayısıyla tüm hemşerilerimin ve bütün İslam dünyasının Kandilini tebrik ediyorum. Cenab-ı Hak’tan, ülkemiz, İslam âlemi ve insanlık için mutlu, huzurlu, hoşgörü ve barışın hâkim olduğu günler nasip etmesini diliyorum.’’

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?