Tütüncü ve Ekibi CHP’yi Ziyaret Ederek İz Bıraktı

Tütüncü ve Ekibi CHP’yi Ziyaret Ederek İz Bıraktı

CHP ve MHP başta olmak üzere muhalefete karşı pozitif bir yaklaşım içinde olan ve bu tavrı ile ab normlarında bir siyasetçi profili çizen Tütüncü’nün,CHP ziyareti olumlu olumdu.Tütüncü Bakan Canikli’ye  de Belediye ziyareti yaptırarak dikkat çekmişti.Geçmişte Turhan Alçelik ve Ömer Adıgüzel bu tür pozitif adımlar atıyordu.28 Şubat döneminde Adıgüzel, Alçelik’i dışlamayarak olumlu puan almıştı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) içine sızan Paralel Yapının “darbe kalkışması” ülke genelinde olduğu gibi Giresun’da da büyük tepki çekerken, toplumun her kesimini bir araya getirdi. AKP Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, AKP İl Başkanı Hasan Ali Tütüncü ve partili bir grup, CHP Giresun İl Örgütünü ziyaret ederek bilgi paylaşımında bulundu. CHP İl Başkanı Necati Tığlı, Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker ve il yöneticilerinin karşıladığı AKP heyeti, darbelerin olumsuzluğuna dikkat çekerek, darbenin püskürtüldüğünü ve demokrasinin kazandığını ifade ettiler.

  “DEMOKRASİ KAZANDI”

AKP Milletvekili Öztürk, TSK içinden ve kamu kuruluşlarından FETÖ terör örgütüne (paralel yapıya) mensup herkesin temizleneceğini belirterek, bir daha asla böyle bir durumun yaşanmasının mümkün olmadığını savundu. Öztürk, darbe girişimi sonrasında Türk milletinin gösterdiği duyarlılığın memnuniyet yarattığını söyleyerek de, bu birlik ve beraberlik olduğu sürece bu defa olduğu gibi, bundan sonra da demokrasinin ve milli iradenin kazanacağını ifade etti.

  “SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUAT”

İktidar partisi AKP heyetinin ziyaretinden memnun kaldıklarını ifade eden CHP İl Başkanı Necati Tığlı ise, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Atatürk’ün de vurguladığı gibi; söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Elbette ki olup bitenleri, anti demokratik olayları hayret ve kaygı içerisinde izlemekteyiz” dedi. Başkan Tığlı, Cumhuriyet Halk Partisi olarak demokrasiye yöneltilen her türlü darbe girişiminin karşısında olduğumuzu tüm halkımızın bilmesini isteriz. Ulu Önder Atatürk’ün kurduğu Büyük Millet Meclisi’ne yapılan saldırıları şiddetle kınıyoruz. Meydana gelen olaylarda yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, Ulusumuza başsağlığı diliyoruz” ifadelerini kullandı. Tığlı, Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği, milletin huzuru ve refahı için her zaman diğer siyasi partilerle iş ve güç birliği yapabileceklerini dile getirdi. Ziyaretin demokrasi ve özgürlükler açısından son derece önemli olduğunun da altını çizdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?