Tütüncü’den ‘Dünya Kadınlar Günü’ Mesajı

Tütüncü’den ‘Dünya Kadınlar Günü’ Mesajı

AK Parti Giresun İl Başkanı Hasan Ali Tütüncü, ‘Dünya Kadınlar Günü’ dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Tütüncü, yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“AK Parti kurulduğu günden bu yana her alanda olduğu gibi burada da farkını ortaya koymuş, beldelerden ilçelere, illerden genel merkeze kadar kadın ve gençlik teşkilatlarını oluşturmuş ve faal bir şekilde siyasi hayatın içerisinde olmalarını temin etmiştir. Bununla da yetinmemiş ilçe ve il yönetimlerinde, belediye meclislerinde kadınlarımızın mutlaka temsil edilmesini sağlamıştır.

Geleceğimizi inşa edecek olan çocuklarımızın, sağlıklı ve mutlu bireyler olabilmesi ve bu nesillerin geleceğe aktarılması için, kadının toplumda hak ettiği yeri alması gerekmektedir. Hükümetimiz, kadınlarımızın ekonomik, toplumsal, kültürel ve siyasal yaşamda hak ettiği yeri alması ve Birleşmiş Milletler Yeni Binyılın Kalkınma Hedefleri arasında da yer alan kadın erkek eşitliğinin sağlanması için birçok yasal düzenlemeye imza atmıştır.

Kadın istihdamını arttırıcı çalışmalar yapılmış, özellikle özel sektörde daha fazla kadın çalıştırılmasını sağlayacak teşvikler sağlanmıştır. İstihdam eğitim projeleri ile maddi durumu yetersiz olan kadın ve gençlerin meslek sahibi olmalarına öncü olundu. Okuyan ve çalışan bayanların en büyük sorunlarından biri olan başörtüsü problemine son verilmiştir.

AK Parti, hayatın her alanında hanım kardeşlerimizin hak ettiği değere kavuşması için gayret göstermiştir. Toplumun yarısını oluşturan kadınlarımızın toplumsal statülerini yükseltmek sadece kadınlar için değil, tüm insanlığın daha iyi koşullar altında yaşamaları için vazgeçilmez bir koşuldur. Bu koşula ulaşmak için çalışmak sadece kadınların değil, hepimizin görev ve sorumluluğudur.

Bu vesileyle tüm hanım kardeşlerimizin ‘Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, şiddet, önyargı ve ayırımcılıktan uzak bir Türkiye yolunda her günün Kadınlar Günü olması gerektiğini bir kez daha belirterek saygılarımı sunuyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?