Tütüncü’den İmar İsyanı 

Tütüncü’den İmar İsyanı 

Giresun’un Bütünşehir olması durumundan AKP’den Giresun Belediye Başkanı seçilmesi beklenen Tütüncü, şimdiden imar kirliliğine karşı adeta savaş açtı.

AK Parti Giresun İl Başkanı Hasan Ali TÜTÜNCÜ, Belediye revizyon imar planını eleştirdi

Tütüncü”Daha önce Belediye Meclisinde görüşülmüş olan, tüm karşı çıkmalarımıza rağmen CHP grubunun oyları ile kabul edilen revizyon imar planı ile alakalı olarak, Giresun Çevre Derneği konuyu Mahkemeye taşımıştır. Belediye Meclis Grubumuzun itirazını dikkate almayan Giresun Belediyesi, maalesef Giresun’u tarihinde görülmedik bir imar felaketi ile karşı karşıya bırakmıştır.”dedi

Tütüncü şöyle konuştu:

“Şehrin tam ortasında sınırsız kat yüksekliği verilen binadan tutunda, yeşil alanların imara açılmasına kadar birçok yanlışa imza atılmıştır. Giresun’un eşsiz manzarasında adeta bir gerdanlık gibi duran Torburnu,  tam bir şehircilik faciası olarak Belediyenin alnına kara bir leke olarak kazınmıştır. Elindeki yeşil alanların büyük bir çoğunluğunu imara açıp,  Devlet Kurumlarını yeşil alan olarak işlemek tamda Belediyenin Şehirciliğe bakışını ortaya koymaktadır.

Tüm itirazlarımıza rağmen vazgeçmeyen, şehrin belki gelecek 50 yılını etkileyecek olan revizyon imar planındaki belediyenin bu yanlış uygulamasından mahkeme kararı ile dönüleceğini ümit ediyor, süreci yakından takip edeceğimizi tüm kamuoyuna duyuruyorum.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?