TÜTÜNCÜ’DEN YENİ BİR İLK DAHA..

TÜTÜNCÜ’DEN YENİ BİR İLK DAHA..

Son seçimde tarihi bir zafer kazanarak, liderlik sınıfını başarıyla geçen ve kazandığı tecrübe ile her geçen gün daha dengeli adımlar atan AKP İl Başkanı Tütüncü’nün, çöp konusunda CHP’li Belediye’yi eleştirmesinin, ilimiz siyaset tarihinde bir ilk olduğu sanılıyor.Bu gecikme nedeniyle çöp sorununun çözümünün uzadığı düşünülüyor.

AK Parti Giresun İl Başkanlığı, Aralık Ayı İl Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı. Toplantıya milletvekilleri, il, ilçe, kadın ve gençlik kolları başkanları ile çok sayıda teşkilat mensubu katıldı. 1 Kasım seçimlerinden sonra yapılan ilk il danışma meclisi olma özelliği taşıyan toplantıda; 1 Kasım seçimlerinde başarı gösteren il, ilçe teşkilatları ve mensuplarına il başkanı ve milletvekilleri tarafından plaket takdim edildi.

AK Parti Giresun İl Başkanı Hasan Ali Tütüncü,  ‘Aralık Ayı İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda bir konuşma yaptı. 

Tütüncü, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: ‘’Halkımız, 7 Haziran seçimlerinde bizlere tek başına iktidar olma imkânını vermedi. Bu süreç zarfında yaşanan koalisyon görüşmeleri süreci ve olumsuz sonuçlanan bu görüşmelerin ardından erken seçime gidilmesi zorunluluğu ortaya çıktı. Bu süreçte hem teşkilatlar olarak hemde genel merkez nezdinde 7 Haziran seçimleri ile ilgili sıkça değerlendirmeler yaptık. Bu değerlendirmeler neticesinde de halkımızın bize vermiş olduğu mesajı iyi algıladığımızı ve iyi analiz ettiğimizi düşünüyorum. Bundan olsa gerek ki 1 Kasım seçimlerinde daha farklı bir seçim atmosferi yaşadık ve çok şükür hem milletimize hemde bize tarihi bir zafer nasip oldu. Türk siyasi tarihinde bundan önce olmadığı gibi belki bundan sonra da hiçbir siyasi partiye nasip olmayacak başarıyı Cenab-ı Allah bize nasip etti. Bu seçim zaferinin alınmasının en başında, teşkilat mensuplarımızın özellikle 7 Haziran seçimlerinde neleri yanlış yaptığımız, ya da neleri eksik yaptığımızla ilgili değerlendirmeleri neticesinde çok daha ciddi ve çok daha pozitif şekilde seçim çalışmalarında sahaya bütün benliğini katarak, bütün içtenliğini katarak çalışmalarının ayrı bir yeri var. O yüzden ben en başta bütün teşkilat mensuplarımıza bu vesileyle yeniden teşekkür ediyorum.  1 Kasım seçimleri geçti ve Cenab-ı Allah bize yeniden tek başına iktidar olmayı nasip etti. Halkımızın beklentilerini yerine getirmek için 1 Kasım seçimlerinden önce gösterdiğimiz gayretin daha fazlasını seçimden sonra göstermeye başladık.  1 Kasım seçimlerinin hemen arifesinde hiçbir yorgunluğa, bezginliğe fırsat vermeden, hiçbir kibirlenmeye, gururlanmaya mahal vermeden milletimize ne söz verdiysek hızla bunları yerine getirmeye başladık. Çok şükür gece gündüz çalışıyoruz.  Hem seçim atmosferinde genel merkezimiz nezdinde verilen vaatlerin yerine getirilmesi açısından hemde bizim yerelde vatandaşlarımıza vermiş olduğumuz vaatlerin yerine getirilmesi açısından hızlı bir şekilde çalışmalarımıza başlayarak,  verdiğimiz sözleri yerine getirmeye başladık. Ne söz verdiysek gecemizi gündüzümüze katarak, çalışıp yerine getireceğiz. O yüzden inanıyorum ki bütün ilçe teşkilatlarımız aynı düsturla, aynı mantıkla, aynı düşünceyle gecesini gündüzüne katarak ellerinden gelen bütün gayreti göstereceklerdir.

Giresun ile ilgili olarak bizim genel hizmetlere yansıttığımız çalışma performansını, maalesef yerel anlamda diğer yöneticilerden göremiyoruz.  Bizim Giresun genelinde yapmış olduğumuz hizmetlere yerel anlamda, özellikle Giresun merkez anlamında ayak uydurulamamakta. Özellikle belediyecilik anlamında. 2009 da ki yerel seçimde mevcut CHP ‘li belediye, belediye seçimlerinden önce çöpün kaldırılmasıyla ilgili bir vaatte bulunmuştu. Bu çöpü, sayın belediye başkanı 1 sene içerisinde kaldıramazsa görevinden istifa edeceğini söylemişti.  Bunlar seçim öncesinde atılan hamasi nutuklar, hamasi söylemler olabilir. Bunu bir nebze kabullenebiliriz. Diyebiliriz ki, belediye başkanı bunu bir seçim vaadi olarak 1 sene dedi ama biz diyelim 2 sene, 3 sene, 5 sene.  Ama maalesef kendi görev süresindeki ilk sene çöp sorununu çözemeyen, bu konuda hiçbir girişim yapamayan, hiçbir adım atamayan bir belediye maalesef bugün bütün ilçelerimizin içerisinde bulunduğu ve valilik tarafından yönetilen katı atık birliğinin yaptırdığı çöp tesisini kendisi sahiplenerek, sanki Giresun daki çöp sorununu kendisi çözmüş gibi kamuoyunda bu yönde bir algı operasyonu yapmakta. Bütün ilçe belediyeleri gibi Giresun Belediyesinin de Giresun merkezin nüfusu oranında maddi açıdan katkı sağladığı katı atık birliği, bu şehrin daha önceki Valisi Dursun Ali Şahin tarafından başlatılıp, şimdiki Sayın Valimizin başkanlığında devam ettirilen bir katı atık birliği projedir.  Bugün Katı Atık Birliği projesine, Bulancak Belediyemiz, Espiye Belediyemiz, Tirebolu Belediyemiz kendi nüfusu bakımından ne kadar katkısı sağlamışsa, Giresun Belediyesi de o kadar katkı sağlamıştır. Maalesef bunları başaramayan bir Giresun Belediyesi, bugün bunu sahiplenmeye kalkmakta. Ama dahada kötüsü bugün hala burada nakil istasyonu için yer bulamayan ve o nakil istasyonu içinde hala o çöp alanını kullanan bir belediye var. Giresun’un çöpünü kaldırmayı bir yana bırakın, çöp tesisi yapılmış olmasına rağmen topladığı çöpü nakil edecek bir çözüm bile bulamayan bir belediye var. Dolayısıyla bunlarla ilgili önümüzdeki hafta kamuoyuna daha kapsamlı bilgi vereceğiz inşallah. ‘’

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?