ÜÇÜNCÜ OSB İÇİN SEFERBERLİK SÜRÜYOR

ÜÇÜNCÜ OSB İÇİN SEFERBERLİK SÜRÜYOR

Espiye ilçesi Adabük Mahallesi ve Tirebolu ilçesi Düzköy köyü mevkiinde bulunan 63 hektarlık alanın Organize Sanayi Bölgesi olarak belirlendi ve sınırlarının kesinleştirildiği ifade edildi.

Giresun 3. Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısı, Giresun Valisi  Mehmet Fatih Serdengeçti başkanlığında gerçekleştirildi.

Giresun Valiliği Toplantı Salonu’nda,  gerçekleştirilen toplantıda; “Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Yönetim Kuruluna Üye Seçimi, Denetim Kuruluna Üye Seçimi, OSB Üst Kuruluşu Temsilci Seçimi, OSB Temsil ve İlzam Yetkilendirilmesi, Harita ve Kadastro Hizmeti Alınması ile Katılım Payı Değerlendirmesi” gündem maddeleri başta olmak üzere organize sanayi bölgesinin gelişimi ve projeleri üzerine detaylı bir değerlendirme yapıldı.

Vali Serdengeçti,  “Giresun 3.OSB’nin daha da gelişeceğine ve bölge halkımıza yeni iş imkanları sunacağına inanıyorum.

Bu vesileyle, 3.OSB yönetimine, müteşebbis heyet üyelerine, belediyelerimize ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.

Toplantımızın verimli geçmesini, alınacak kararların hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

Açılış konuşmalarının ardından 3. OSB’nin çalışmaları hakkında Bölge Müdürü Cem Bayraktar ve yönetim kurulu üyelerince sunum gerçekleştirildi.

İlk olarak Giresun 3.Organize Sanayi Bölgesi’nin kuruluş tarihi ve katılımcı kuruluşlar hakkında bilgi verildi. Bölgenin kuruluş protokolünün Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylandığı ve tüzel kişiliğinin tescil edildiği aktarıldı.

Yer seçimi konusu da sunumda yer aldı. Ayrıca OSB’nin 2023 yılı yatırım programına alınması için gerekli fizibilite raporunun hazırlandığı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına sunulduğu belirtilerek, toplam yatırım tutarı hakkında da veri paylaşıldı.

Sunumda istihdam hedefleri de vurgulandı. Yatırımcıların tahmini verdiği istihdam miktarının 5 bin kişi olduğu ve bu hedefe ulaşılması amaçlandığı belirtildi.

Son olarak, Giresun 3. Organize Sanayi Bölgesi’nin teşvikler konusunda da detaylı bilgi verildi.

Sunumların akabinde yapılan seçimler ve alınan kararların ardından katılımcıların soruları, katkıları, görüş ve önerileri dinlenerek toplantı sona erdi.

Vali Serdengeçti başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; 3. OSB Bölge Müdürü Cem Bayraktar, Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, Tirebolu Belediye Başkanı Bülent Kara ile Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu başta olmak üzere Giresun İl Özel İdaresi, Espiye ve Tirebolu Belediyesi ile Giresun Ticaret ve Sanayi Odası kurum temsilcileri katıldı.

Haber: Hakan Çelebi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?