“Ülkemizde yaşanan gizli devalüasyona dur deyin!!!”

“Ülkemizde yaşanan gizli devalüasyona dur deyin!!!”

Türker, “Döviz Türk lirası karşısında adeta aldı başını gidiyor.Türk lirası eriyor, her geçen gün değer kaybediyor.İşsizlik rekor seviyede.İnsanlarımız endişe içerisinde, mutsuz, umutsuz, yaşanılan ekonomik ve siyasi olumsuzluklar karşısında çaresiz”.

 

CHP Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, Ülkemizin 14 yıllık Akp iktidarında borcu 2002 verilerine göre 60 kat artmış durumda.İnsanlarımız siyasi emel ve ihtiraslar yüzünden ekonomik bir uçuruma sürükleniyor.İktidarın kendisine can simidi yaptığı 90’ların krizlerinden , 2001 krizinden ve 2009 krizinden çok daha yıkıcı bir sürece doğru, çok daha borçlu ve savunmasız tam gaz koşuyoruz.

Her birimiz borçluyuz,borç batağındayız.Vatandaş bakkala, bakkal toptancıya , toptancı çiftçiye , çiftçimiz bankalara, bankalarımızda uluslar arası bankalara,şirketlere borçlu.Eskiden hayatımızı en azından kredi kartları ve bireysel kredilerle sürdürmenin gayreti içindeydik.Şimdi ise kartlarımız kapalı limitlerimiz bitti, icra dairelerinde olan dosyalarla ya kaderimizi yaşıyoruz , ya da icra memurunun  kapımızı çalmasını çaresizce bekliyoruz.

Her güne yeni bir zamla başlıyoruz.Elektrik zamlarına yetişemiyoruz.Akaryakıt fiyatlarındaki artış ve buna bağlı olarak market raflarında ve Pazar tezgahlarında ki zam yarışı hayatımızı yaşanılmaz hale getiriyor.

Döviz artışı kontrolümüz altında, endişe edilecek bir şey yok diyen hükümet yetkililerini şaşkınlıkla izliyoruz.Kendi kendimize soruyoruz, bunların bir torba kömürün 20 lira olduğundan, insanların market kapılarından karton, manav tezgahlarından sebze-meyve kasası alarak ısındığından acaba haberleri yok mu ?

Temel ihtiyaç ve gelecek günlerinde insanların yatırım olarak aldıkları konut ve araç kredilerini ödeyemediklerini, ya ucuza elden çıkarmak zorunda kaldıklarını ya da bu zamana kadar ödedikleri taksitler, ödeyemedikleri taksit ve icra takip masrafları ile yok olup gittiğinden haberdar değiller mi?

Sosyal medyada ki, özellikle öğrenci kardeşlerimizin yüzlerce, binlerce olan yardım çığlıklarından habersiz misiniz? Onların yardımsever insanlarımızın destekleri ile ayakta kalmaya çalıştığını, kendilerine gelen bir çift ayakkabı ile ne kadar mutlu olduklarına, devlet babadan yardım beklentilerine hiç mi denk gelmediniz?

Bu yaşanılan acıların, ekonomik krizin, yoksulluk ve umutsuzluğun nedeni tamamı ile siyasidir. Siyasilerin tutarsız, ülke ve millet menfaatini hiçe sayan, sadece kendi istikballerini düşünen söylem ve eylemlerinden kaynaklanmaktadır. Bunun baş mimarı da tek başına bu ülkeyi yönetmeye çalışan, eline yüzüne bulaştırmaktan öteye gidemeyen AKP iktidarıdır.

En büyük risk AKP iktidarının ta kendisidir. AKP’nin devletin tüm organlarını kendi emir ve isteğine bağlayan düzeni, ekonomiyi tehdit eden en büyük unsurdur. Hukukun, demokrasinin, ekonominin üzerinden kirli ellerinizi çekmediğiniz sürece acı bir tecrübeye doğru sürüklenmeye devam edeceğiz.

Aman tadımız kaçmasın diyenler, ekonominin ve siyasetin tek başına Akp iktidarının, ülkemizi getirdiği durum karşısında çaresizce bekler hale gelmişlerdir. Türkiye’yi uçurumun kenarından döndürmenin yolu CHP iktidarı ve politikalarıdır.

Bu siyasi çılgınlık bir an önce sandığa, tarihin tozlu sayfalarına gömülmelidir.Türkiye her geçen gün fakirleşmek, itibar kaybetmek, halkımız bu acılara katlanmak zorunda değildir.Yaşanılan tüm sorunlar dış kaynaklı değil, bizzat iç siyasete dayalı, tek adamlık aşkına kaynaklıdır.

Bırakın şimdi başkanlık aşkını, bir an önce milletimizin geçim derdine kulak verin!!! Ülkemizde yaşanan gizli devalüasyona dur deyin!!!”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?