ÜNLÜ’DEN MUTTAB KÖPRÜSÜ İÇİN SEFERBERLİK

ÜNLÜ’DEN MUTTAB KÖPRÜSÜ İÇİN SEFERBERLİK

Yetkililer tarafından Vali Ünlü’ye verilen bilgide Muttab Köprüsü’nün 3 açıklıklı ve 92,40 metre uzunluğunda, 12 metre geenişliğinde olacağı ifade ediliyor

Giresun Valisi Enver Ünlü,Tirebolu-Doğankent karayolunda yapımı devam eden Muttab Köprüsü inşaatında incelemelerde bulundu.

Giresun ve ilçelerinde 22 Ağustos tarihinde çok kuvvetli yağışlar sonucunda meydana gelen su taşkını sırasında yıkılan menfezin yerine yapılmakta olan yeni köprü inşaatında incelemelerde bulunan Vali Ünlü, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

22 Ağustos’u 23 Ağustos’a bağlayan gece Tirebolu-Doğankent karayolundaki menfezin çökmesi sonucu araçlarıyla birlikte sele kapılan 5 jandarma personelleri ve bir karayolları görevlisini arama-kurtarma çalışmaları nedeniyle yapımına gecikmeli olarak başlanılan köprü inşaatının planlanan zamanda bitirilmesi için imalat ve inşaat işleri aralıksız devam ediyor.

Yetkililer tarafından Vali Ünlü’ye verilen bilgide Muttab Köprüsünün 3 açıklıklı ve 92,40 metre uzunluğunda, 12 metre geenişliğinde, orta ayaklar itibariyle 22 metre yüksekliğinde, yer yer 33 metre derinliğe kadar inilen 48 tane fore kazık çakıldığı ve her bir açıklığın yaklaşık olarak 30 metre uzunluğunda olduğu, bugüne kadar yapılan çalışmalarda A ve D aksı kenar ayakları ile B aksı orta ayağında forekazık ve imalatların tamamlandığı, C aksındaki orta ayaktaki forekazık çalışmaları ile radya temel inşaatının tamamlanmasının ardından imalat işlemlerinde sona gelindiği ve çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiği bildirildi.

A ve B aksı arasındaki ilk açıklığın prefabrik kirişlerinin yerleştirildiğini belirten yetkililer, B ve C arasındaki orta ayak ile C ve D aksındaki açıklıktaki kirişlerinde C aksındaki orta ayağın tamamlanması ile birlikte planlanan zamanda yerleştirileceği bilgisi verdi.

Çalışmaların aksatılmadan ve aynı hızla devam ettirilmesi talimatı veren Vali Ünlü “Hassasiyetle takip ettiğimiz, Tirebolu-Doğankent karayolunun 12. kilometresinde inşaatı devam eden Muttab Köprüsünün ilk açıklığının prefabrik kirişleri yerleştirilerek tabliye çalışmalarına başlanmıştır. İnşallah köprüyü öngörülen sürede halkımızın hizmetine sunacağız” diyerek çalışmaların planlandığı şekilde devam ettiği açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?