Üretici için kader ayı..

Üretici için kader ayı..

2016 yılı ÇKS başvuru tarihi için son tarih 30 Haziran Perşembe. Üreticilerin fındık başta olmak üzere tarımsal desteklerden yararlanabilmeleri için bu tarihe kadar ÇKS işlemlerini yaptırmaları gerekiyor.

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, çiftçi kayıt sistemi 2016 yılı başvuru süresinin 30 Haziran 2016 tarihinde sona ereceği hatırlatarak, başvurunu yaptırmayan üreticilerin işlemlerini bu tarihe kadar yaptırmalarını istedi.

Üreticilerin Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) işlemlerini son güne bırakmadan yaptırmalarını isteyen Karan ÇKS Yönetmeliği çerçevesinde çiftçilerin her yıl üretim dönemine ilişkin Ziraat Odalarından aldıkları “Çiftçi belgesi” ve istenen diğer bilgi ve belgelerle Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İl ve İlçe Müdürlüklerine başvurduğunu ve bakanlıkça verilen fındık destekleme ödemelerinden faydalandığını belirtti.

ÇKS işlemini yaptırmayan üreticilerin desteklemeden yararlanamayacağını hatırlatan Karan şunları kaydetti;

“ÇKS yönetmeliğinde 2016 yılı başvuruları için son başvuru tarihi 30 Haziran 2016 olarak belirlenmiştir. Üreticilerimizin olası sıkışıklıkları düşünerek son günü beklenmeden, Ziraat Odalarımızdan alacakları çiftçi belgesi ve diğer belgeler ile tarım il ve ilçe müdürlüklerine bir an önce başvurmaları kendi yararlarınadır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?