Üretici sahipsiz mi?

Üretici sahipsiz mi?

CHP il  Başkanlığı, fındık üreticisinin geçmiş yıllara oranla bu yıl çok daha mağdur olduğuna dikkat çekti.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, fındığını toplayıp kurutan üreticileri ziyaret etti.

Fındık üreticisinin sorunlarını dinleyen Başkan Türker, yapılan ziyaret ile ilgili şu bilgileri paylaştı:

“CHP Giresun Merkez İlçe Örgütü olarak yorucu, emek dolu bir fındık hasadını geride bırakarak göz nuru, alın teri fındıklarını sahil kesiminde kurutma telaşında olan üreticilerimizi ziyaret ettik.

Kendilerine örgütümüzün selamları ile birlikte fındık sepeti ve limonata ikram ettik. İsyanlarına, feryatlarına şahit olduk. Fındık olsa da olmasa da para etmediğini, fındığın, üreticinin sahipsiz olduğunu, bu fiyatların zengini zengin etmekten başka bir işe yaramadığını ifade ettiler.

Okul döneminin başlamak üzere olduğunu, aynı zamanda kurban bayramı dolayısıyla ve gurbetçilerin memleketlerine dönmek üzere olduğunu, borcun gırtlağa dayandığını ve çarşıya bu dönemde daha fazla fındık ineceğinden fiyatın daha da düşebileceğini söylediler.

Zor şartlar altında hayatlarını sürdüren ve fındığını gerçekten satmak zorunda olan üreticimizin dışındaki insanlarımıza tüm üreticilerimiz adına sesleniyoruz.

Milli servetimiz, alın terimiz, göz nurumuz fındığımızı kamyonlarla, çuvallarla değil, emanete ne kadar ederse artık anlayışıyla değil, hak ettiği değere ulaşması için, fındık üreticisinin artık yüzünün gülmesi için, gerekirse AVUÇ AVUÇ SATIN!…”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?