ÜVEY EVLAT MUAMELESİ GÖRÜYORLAR

ÜVEY EVLAT MUAMELESİ GÖRÜYORLAR

Korona salgını nedeniyle geçen yıl bitmesine dört hafta kala tatil edilen ve o günden bu yana belirsiz bekleyişlerini sürdüren Bölgesel Amatör Lig takımlarının kafası karışık. Yeni sezon için rekor sayıda takım katılım başvurusu yaptı, aylar öncesinden antrenmanlara başlandı, formalar hazırlandı ama ortada lig yok.

Türkiye Futbol Federasyonu(TFF) İcra Kurulu Üyesi, Kayseri ASKF Başkanı Musa Soykarcı, Soykarcı, Şubat ayı sonunda ligleri başlatacaklarını belirtmişti. Bu haber sonrası umutlanan Oyuncular ve Teknik adamlar Şubat ayının ortasına gelinmesine rağmen netlik olmamasının endişesini yaşıyorlar.

Soykarcı katıldığı bir programda şu ifadeleri kullanmıştı:

“Amatör kurul olarak 2 ay önce toplanıp bir takvim belirledik. Bu takvimde aldığımız kararlar; Aralık ayı sonuna kadar tüm kulüpler lige katılım teminatlarını yatıracaklar, Ocak ayı içinde kitapçığı yayınlayıp transferi başlatacağız. Şubat ayı sonunda ise ligi başlatacağız. Süper Lig, 1, 2 ve 3.Lig nasıl bir program dâhilinde başladıysa, bizim de ligimizle ilgili programımız devam etmekte. Ligin oynanması için her türlü çalışmayı yaptık. Ligin oynanması için elimizde 6 farklı çalışma var. Örneğin Kayseri’yi bir bölge sayıp, 7’li 8’li gruplar halinde, çift devreli mi olur tek devreli mi bu belli değil. Finallere gidecek bir turnuva da olabilir.

SÜPER AMATÖR LİGİ DE OYNATMAK İSTİYORUZ

Vazgeçmek, beyaz sayfa açmak işin en kolay tarafıdır. Biz, bölgesel lig ve bu ligle entegre olan Süper Amatör Lig’leri oynatmak istiyoruz. Bunun için de her türlü çalışmayı yapıyoruz. Ama şu da bilinmeli ki her şeyden önce sağlık, sporcuların sağlığı. Aşıyla birlikte ülkemizin insanlığın bir an önce rahatlayıp normal hayat dönebileceğimize inanıyorum. Tekrar söylüyorum, Bölgesel Amatör Lig ve Süper Amatör Ligi kesinlikle oynatmak istiyoruz.

KULÜPLERİMİZİ KORUMA ADINA TARİHİ BİR KARAR ALDIK

Amatör kurul olarak Türkiye Futbol Federasyonu’nu onayladığı müthiş bir karar aldık. Kulüplerimizin mağdur olmaması için önümüzdeki günlerde biz bu ligi oynatamazsak ya da lig yarım kalır ya da lig tescil olmazsa, 2021-21 sezonunda çıkan lisanslar geçerli olmaya devam edecek. Hiçbir futbolcu ben bir dahaki sezona başka yere gittim diyemeyecek. Bu da kulüplerimizi koruma adına tarihi bir karar. Ben bu karardan çok mutluyum.”

İlimizi Bal’da 1926 Bulancakspor, Görelespor ve Eynesil Belediyespor takımları temsil edecekler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?