UZAL VE GÜLEÇ FARK YARATIYOR

UZAL VE GÜLEÇ FARK YARATIYOR

Geçen hafta Giresun Kültür Turizm Haftası nedeniyle hazırlanan Program Giresun Vali Yardımcısı Sayın Recep Uzal başkanlığında, Giresun İl Kültür ve Turizm Md. V. Sayın Hulusi Güleç tarafından hazırlanarak Valilik Konferans Salonunda yapıldı.

Program, Seyahat Acenteleri, Giresun Üniversitesi adına Sn. Prof. Dr. Bayram Kaya, Kültür Turizm Altyapı Kalkındırma Md. Tamer Uzuner, seyahat acenteleri temsilcileri, Ticaret İl Md., Dernekler ,New jasmin Otel temsilcisi, Ticaret Odası il temsilcileri , PTT il temsilcileri vb. Giresunlu işadamlarının katılımlarıyla gerçekleşti.

15_22 Nisan 2016 tarihleri arasında yapılacak olan Etkinlikler kapsamında Kültür ve Turizm Md. V. Hulusi Güleç; İlimizin zengin doğası, inanç turizmi, tarihi ve kültürü ile denizi, adası, kalesi ve yaylalarıyla turizm cazibesi bir şehir olduğunu, “Şehir Merkezi ve ilçelerimizde bulunan tüm Kültür Varlıklarının tescillenmesi,vb. alışmaların Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nce yapıldığını belirtti. restorasyonlarının yapılması, işlev kazandırılması tamamen hangi yarışmalar yapılacağı, Giresun’ un tanıtımına katkı yapabilecek konuların neler olduğu ve nasıl uygulanabilirliği, yeni fikir ve düşünceler ışığında ele alındı.

Programda, Prof. Dr. Bayram Kaya; “Giresun’a işadamlarımız davet edilmeli, markalaşma ya gidilmelidir , yatırımlara teşvik edici seminerler verdirilmelidir” diyerek görüşlerini sundular.

PTT, bu haftaya özel, herkesin kişiye özel pul bastırabileceklerini söyledi.

Vali Yrd. Sn. Recep Uzal Beyefendi’nin olumlu yaklaşım ve onay konuşmasıyla toplantı sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?