UZUNALİOĞLU: BENİ ARAYAN SORAN YOK

UZUNALİOĞLU: BENİ ARAYAN SORAN YOK

CHP’de Kayyum Başkanlığı için adı geçen Uzunalioğlu, kimsenin kendisiyle temasa geçmediğini söyledi. Giresun Dosyası, bu hafta da MKYK gündemine alınmadı. Bilge ise görevinin başında olduğunu vurguladı. Partiye yakın kaynaklar ise Kılıçdaroğlu’nun seçimlere kadar kongre ve kurultay istemediğini, Bilge’nin seçimlere kadar görevde kaldığını iddia ediyor.

CHP’de 14 kişinin il yönetiminden istifasıyla başlayan kriz sürerken, CHP’nin MKY Toplantısına Giresun dosyasının dahil edilmediği ve İl Başkanı Fikri Bilge’nin seçimlere kadar görevde kalması fikrinin ağırlık kazandığı öğrenildi

UZUNALİOĞLU: BENİ ARAYAN SORAN OLMADI

Kayyum Başkanlığı için adı geçen Baro eski Başkanı Avukat Gültekin Uzunalioğlu, şu ana kadar kimsenin kendisini aramadığını ifade ederek, “Beni telefonlarla tebrik eden partililer var ama beni Genel Merkezden veya partimizden arayan kimse olmadı. Bir görev verilirse tabi ki partimiz için görev yaparız ama henüz benimle temasa geçilmedi” dedi.

BİLGE: GÖREVİMİN BAŞINDAYIM

Dün telefonla görüşlerini aldığımız Fikri Bilge ise görevinin başında olduğunu söyledi. Genel Merkezin Giresun Dosyasını MKY’ya almadığını kendisinin de doğrulattığını ifade eden Bilge, “Görevimin başındayım. CHP köklü bir partidir. MKY karar alana kadar görevimizi sürdürmemiz istendi. Şu an görevimizin başındayız.” Dedi.

SEÇİME KADAR KALIYOR MU?

Öte yandan CHP’nin seçim öncesi 81 ilde il kongrelerini ertelediği ve bu yüzden Giresun’da da Bilge başkanlığında seçimlere gidilmesinin ağırlık kazandığı öne sürülüyor. İsminin verilmesini istemeyen bir yönetici, “Kurultay ve kongre talepleri her yerde var. 632 delege de kurultay istedi ama seçim öncesi o riske girilmedi. Çok büyük bir sürpriz olmazsa, Bilge başkan yedek isimleri alıp yoluna devam eder veya Konu MKY’ya hiç getirilmeyip seçimlere kadar Bilge devam eder. Zaten 16 ilçenin 11’i Bilge’ye destek verdi. Genel Merkez, Bilge’nin arkasında 11 ilçe teşkilatının olduğunu biliyor. Bu yüzden MKY’ya konu haftalardır getirilmiyor.” diye konuştu.

Haber: Mustafa Cici

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?