UZUNALİOĞLU VE EKİBİ KAMUOYUNA TANITILDI

UZUNALİOĞLU VE EKİBİ KAMUOYUNA TANITILDI

Kulislerde Bektaşoğlu ve Gezmiş’in de ismi geçiyor

CHP Kayyum heyeti dün basına tanıtıldı. CHP Giresun il l Başkanı Gültekin Uzunalioğlu yeni yönetimi ayrı ayrı tanıttı ve 45 gün içinde partiyi kongreye götüreceklerini söyledi.

Kişisel çekişmeleri geride bırakarak yeni bir sayfa açmak istediklerini anlatan Uzunalioğlu, tek liste baskısı asla olmayacağını ifade ederek, “Kongrede herkes aday olabilir ve liste sunabilir. Biz ekip olarak buraya kimsenin önünü kapatmak için gelmedik..

Sayın Fikri Bilge’nin de aday olmasının önünde hiçbir engel yoktur. Aday olmak isterse yarışa katılabilir.” dedi.

Daha sonra yeni yönetim basına birlikte poz verdi.

BEKTAŞOĞLU  VE GEZMİŞ BİRLEŞTİ Mİ?

Öte yandan partinin önemli isimlerinden Burak Bektaşoğlu ve Aykut Gezmiş’in her an birleşip ortak aday çıkarabilecekleri öne sürülüyor. Bu 2 ismin aynı listede yer almalarının sürpriz olmayacağını anlatan bazı partililer, “Kendileriyle görüşmedik ama tabandan ortak liste baskısı var. İkisi de il başkan adayı olabilir, ikisi de birleşip Gezmiş veya Bektaşoğlu başkanlığında liste sunabilirler. Ayrıca istifa eden 14 kişi liste çıkarmazsa, o zaman sayın Fikri Bilge’ye haksızlık yapıldığı, asıl gayenin partiyi daha yukarı çıkarmak olmadığı ortaya çıkar. Bizler bu 14 değerli arkadaşımızın başkaları yerine değil de kendileri için siyaset yaptıklarını düşünüyor ve liste çıkaracaklarını umut ediyoruz” diye konuştular. Hakan Türker ve İsmail Öveç’in ardından 5 eski Milletvekilinin de birlikte toplantı yaptıkları ve partiye sahip çıkacakları öne sürülüyor. Bu arada Bilge’ye destek olan 11 ilçe Başkanının geri adım atmadıkları ve Bilge etrafında güçlü bir liste oluşturmak için nabız yokladıkları bilgileri geliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?