Vali, Kapıları Sonuna Kadar Açıyor

Vali, Kapıları Sonuna Kadar Açıyor

Giresun’un yeni Valisi Sarıfakıoğlulları, devrim gibi bir karar alarak, yıllar önce rafa kaldırılan “Halk Günü” toplantılarının bir benzeri için düğmeye bastı. Artık Vali’ye ulaşmak  o kadar zor olmayacak. Tam tersi Vali, halkın ayağına gidiyor. Bunun Türkiye’de bir ilk olduğu tahmin ediliyor.

Vali Harun Sarıfakıoğulları, her hafta Çarşamba günleri mahallelere gitmek suretiyle vatandaşlarla buluşacağını söyleyerek, önümüzdeki günlerde yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Anadolu Ajansının fotoğraflarının yer aldığı serginin açılışı için geldiği Giresun Atatürk Meydanında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Sarıfakıoğulları, Giresun ili ile ilgili düşüncelerini ve önümüzdeki günlerde yapılacak çalışmalar hakkında kısa bilgi aktardı.

VALİ SARIFAKIOĞULLARI : “ÖNCELİĞİMİZ ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERİMİZ İLE GARİP-GUREBALAR OLACAKTIR”

Vali Sarıfakıoğulları, basın mensuplarına yaptığı açıklamada “15 Temmuz dolayısıyla gazilerimizi ve şehit ailelerimizi ziyaret ediyoruz. İlk geldiğimiz günde bir şehit ailemizi ziyaret etmiştik.  Bizim her zaman için ilk olarak önceliğimiz şehit ve Gazi ailelerimiz. Bugün yine ilkini gerçekleştirdiğimiz mahalle buluşmalarımız olacak. Her Çarşamba öğleden sonra bir mahallede mahalle sakinlerimizle buluşmalarımız gerçekleştireceğiz.  Orada mahallemizin sorunlarını ele alacağız. Yetimlerin öksüzlerin gariplerin gurebaların sesini dinleyeceğiz ve onların sorunlarına çalışma arkadaşlarımızda beraber çözüm bulacağız.  İlçelerimizi de ziyaret ediyoruz. Bu kapsamda ilçelerimizin potansiyelini görme ve kısa orta ve uzun erimli planlar projelere yapma adına bunun elzem olduğunun düşüncesindeyim. İnşallah bir an önce bu incelemelerimizi tamamlayıp daha ayakları yere basan planlar projeler üreterek Giresun’umuzu daha mamur daha bayındır kılma adına çalışacağız ama el birliğiyle, hep beraber” diyerek bundan sonraki süreçte yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

“BÜTÜN GİRESUNLULARIN SILA-İ RAHİM YAPMALARINI İSTİYORUM”

Giresun’un geleceğinin turizmde olduğuna dikkat çeken Vali Sarıfakıoğulları “Bütün Giresunluların sıla-i rahim yapmalarını istiyorum. Sadece kendileri değil yakın gördüğü bir aileyi Giresun’umuza yönlendirerek buranın hem turizm potansiyeline katkıda bulunmasını hem de ilimizin tanınırlığı bilinirliliği marka şehir olma anlamında bir adım atmalarını istiyorum. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Saygılarımı sevgilerimi sunuyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?