Vali Karahan, Muhtarlarla Buluştu

Vali Karahan, Muhtarlarla Buluştu

Vali Hasan Karahan, merkez ilçe köy ve mahalle muhtarlarıyla genel asayiş toplantısı gerçekleştirdi.

Vali Hasan Karahan başkanlığında düzenlenen asayiş toplantısına emniyet ve jandarma bölgelerindeki genel asayiş durumları değerlendirildi. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte, yayla sezonunun başlaması ve yaklaşan fındık sezonu nedeniyle tatillerini geçirmek üzere memleketine gelen gurbetçileri ve Ağustos ayında fındık toplamak için gelecek olan geçici mevsimlik fındık işçileriyle il nüfusunun artış göstereceğine dikkat çekilen toplantıda, nüfusun artmasıyla yaşanabilecek olası asayiş olayları ile genel güvenlik tedbirleri görüşüldü.

Toplantıda muhtarlara seslenen Vali Karahan, “Giresun huzurlu bir il. Çok şükür büyük bir toplumsal sıkıntılarımız, huzursuzluklarımız yok. İnşallah ülkemizin her yeri böyle olur. Bizim de kamu olarak vazifemiz, emniyet ve jandarma olarak bu emniyet ve asayişin devamından sorumluyuz. Bu konuda sizlerin ilgisini ve desteğini de görüyoruz. Teşekkür ediyoruz. Şehir hayatı günden güne daha yoğunluk kazanıyor. Nüfusun büyük çoğunluğunu merkez ilçe oluşturuyor. Kırsal alanda 24 bin nüfusumuz var. Geriye kalan 80 Bin küsur nüfus il merkezini oluşturuyor. İl merkezimiz dağlık bir yerleşim. Coğrafi şartlar, arazi şartları şehrimizin hem dağınık yerleşimine hem de ulaşımda sorunlar yaşanmasına sebebiyet veriyor. Dağınık yerleşim en başta ulaşım sorununu bize sorun olarak getiriyor. Kamu kurumları dağınık oluyor mecburen. Hepsini bir arada hizmet verir hale getiremiyoruz. Ama bunlar çözülmeyecek ya da çok büyük yaşanılmaz sıkıntılar değil. Bizde bu konuda hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Hem merkez hem de köy muhtarlarımızın karşılaştığı sorunlar, idari konulardaki yaşadıkları aksaklıklar, gecikmeler varsa bunları da bu toplantımızda dinleyeceğiz. Köylerimizin ya da şehir merkezimizde ki mahallelerimizin emniyetinde bir takım sıkıntılar varsa bunları da sizden dinlemek isteriz” dedi.

Açılış konuşması ve bilgilendirme sunumlarının ardından toplantı muhtarların soru, görüş ve önerilerinin alınması ile sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?