Vali, Kaymakamları Topladı

Vali, Kaymakamları Topladı

İlimiz Valisi Karahan,Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyareti ve referandum hazırlıklarını görüşmek üzere kaymakamları topladı ve  son gelişmeleri değerlendirdi.

2017 yılı Nisan ayı Kaymakamlar Toplantısı, Giresun  Valisi Hasan Karahan başkanlığında, Yeşilgiresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde yapıldı.

Toplantının açılışında konuşan Vali Karahan, 2017 yılı Nisan ayı Kaymakamlar toplantısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın  13 Nisan Perşembe günü ilimize gerçekleştireceği ziyaret ile 16 Nisan da yapılacak Anayasa değişikliğiyle ilgili referandum konularının ele alınacağını belirterek, “Hem referandum öncesi son toplantı olması hem de Sayın Cumhurbaşkanımızın perşembe günü ilimize teşrif ediyorlar. Onun ziyareti ile ilgili de son değerlendirmeleri almak üzere bir aradayız. Referandumla ilgili her şey yapıldı. Çok şükür şu ana kadar bir sıkıntı yok. Sayın Cumhurbaşkanımızı Perşembe günü ağırlayıp uğurladıktan sonra geriye bir şey kalmıyor. Diğer programlarımız yürüyor. İlçelerdeki açılışlarımız tamamlandı. Sayın Başbakan Yardımcımız burada. Onun ziyaretleri gezileri oluyor. Onunda takibini yapıyoruz.

Tüm bu yakın gündemin dışında Bakanlığımızın bir talebi oldu. 15 Temmuz gecesi ve akabinde mülki idarenin yaşadıkları, yaptıkları bir kitapta veya belgeselde toplama projesi. Onunla ilgili de bir proje, taslak olarak arkadaşlara gönderdik. Onlarda kendileriyle ilgili yaptıklarını dile getirecek şekilde bize yazılı olarak, varsa bilgi, belge, video, fotoğraf gönderirlerse bunların da tarihe not düşme anlamında önemli olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Vali Karahan’ın konuşmasının ardından toplantıda; başta seçim güvenliği olmak üzere, bir önceki toplantıda, yapılması kararlaştırılan işlerin hangi aşamada olduğu ele alınırken bundan sonra yapılması gereken çalışmalar ve alınması gereken önlemler görüşüldü.

Toplantıda, ilçeler arasındaki koordinasyon ve KÖYDES projeleri ile ilimiz genelinde yapılan yatırımların gerçekleşme oranları gözden geçirildi. Gecikme yaşanan ve hiç gerçekleştirilmeyen yatırımların gerekçeleri hususunda yetkililer tarafından Vali Karahan’a bilgi sunuldu.

Toplantıda ayrıca; eğitim, sağlık, ulaşım başta olmak üzere devam eden diğer yatırımlarla, il genelindeki emniyet ve asayiş olayları hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

Vali Hasan Karahan başkanlığında yapılan toplantıya; Vali Yardımcıları Recep Uzal, Yüksel Çelik, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı J. Albay A. İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk ve ilgili kurum amirleri katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?