Vali Sarıfakıoğulları, Giresun Tanıtım Günlerine katıldı

Vali Sarıfakıoğulları, Giresun Tanıtım Günlerine katıldı

Giresun Valiliği’nin himayelerinde, Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu (Giresun Federasyonu) organizasyonunda 25–28 Ekim tarihleri arasında “Şimdi Giresun Zamanı” sloganıyla gerçekleştirilen “12.Giresun Tanıtım Günleri” etkinliği İstanbul Yenikapı Miting Meydanı’nda 25 Ekim Perşembe günü start aldı.
İstanbul ve çevre illerde yaşayan Giresunluların yanı sıra başta Giresun olmak üzere Türkiye’nin değişik bölgelerinden gelen 7’den 70’e binlerce Giresunlunun buluşma noktası olan 12.Giresun Günleri; konserler Paneller, konferanslar, yöresel tatlar, halkoyunları, kurumsal ve yerel stantlar, skeç gösterileri gibi birbirinden güzel etkinliklere sahne oldu.
12.Giresun Günleri’nin açılış törenine katılmak üzere İstanbul’a giden Vali Harun Sarıfakıoğulları, resmi açılış öncesi ve sonrasında protokol üyeleri ile birlikte stantları gezerek vatandaşlarla bol bol sohbet etti.
Çeşitli yöresel ürünler başta olmak üzere birçok farklı kültürel etkinliklerin yer aldığı 12.Giresun Tanıtım Günleri’nin dikkat çeken sunumlarından biri de geçtiğimiz ay ilimizde düzenlenen “Giresun Lezzetleri Şenliği” etkinliğinde de ilgi odağı olyan “Dev Giresun Yağlısı” oldu.
Dev Giresun Yağlısı’nın tanıtımı için etkinlik alanında dev bir saç üzerinde yapılan Giresun Yağlısına; Vali Harun Sarıfakıoğulları, eski Milli Savunma Bakanı İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli, CHP Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili M.Akif Hamzaçebi, Giresun Milletvekilleri; Cemal Öztürk, Av. Sabri Öztürk, Av. Kadir Aydın, Necati Tığlı ve İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Ak Parti Giresun İl Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu tarafından hep birlikte yumurta kırılarak, tereyağı sürüldü.
Vali Sarıfakıoğulları tarafından günün anısına eski Milli Savunma Bakanı İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli’ye “Mavi Göl” temalı çerçeveli bir fotoğraf hediye edildi.
Ev sahibi olarak Giresun Valiliği’ni temsilen Giresun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü standında konuşan Vali Sarıfakıoğulları “Burada Giresun’un tanıtımı konusunda çabayı hep beraber görüyoruz. Bu vesileyle Giresun Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu’nun şahsı ve yönetim kurulu üyelerini çabalarından dolayı tebrik ediyorum. Bu ve buna benzer etkinliklerin artarak eder. Çünkü hepimiz biliyoruz ki 440 bin nüfuslu Giresun ilimizin nüfusundan daha fazla, 500 binden fazla Giresunluların oluşturduğu bir nüfus İstanbul ve çevre illerinde ikamet ediyor. Bizim bu potansiyeli daha verimli bir hale getirebilmemiz için bu ve benzeri etkinliklere, tanıtıma ihtiyacımız var. Ve her bir Giresunlu en az bir komşusunu Giresun’a davet etsin, Giresun’a getirsin. Biz bunun yansımasını en son Kurban Bayramı’nda yaşadık. Yaklaşık 400 bin kişi Giresun’u ziyaret etti. Turizm potansiyeli içeren Dereli ilçemizdeki Kuzalan Tabiat Parkı İçerisinde yer alan Mavi Gölü, 9 günde yaklaşık 33 bin kişi ziyaret etti. İlimiz çok büyük bir turizm potansiyelini bünyesinde barındırıyor ve bu noktada da koşarak yoluna devam ediyor. Ben desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Vali Harun Sarıfakıoğulları ve Federasyon Başkanı Mehmet Kuğu’nun ev sahipliğini yaptığı “12.Giresun Tanıtım Günleri” açılışına; Ak Parti Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Av. Sabri Öztürk ve Av. Kadir Aydın, CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, CHP Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, Ak Parti İstanbul Milletvekilleri Nurettin Canikli ve Hasan Turan, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Ak Parti İl Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu, eski Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, kaymakamlar, belediye başkanları, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?