Vali Sarıfakıoğulları’dan okullara denetim

Vali Sarıfakıoğulları’dan okullara denetim

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, 3 okulda inceleme ve denetimlerde bulundu.
Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte okullarda denetim ve incelemelerde bulunmaya başlayan Vali Sarıfakıoğulları, Giresun il merkezinde bulunan Yeşil Giresun İlkokulu, Cumhuriyet Ortaokulu ve Hurşit Bozbağ İmam Hatip Lisesini ziyaret etti. Vali Sarıfakıoğulları, okul ziyaretlerine bu yıl eski Ticaret Lisesi ek binasında eğitim öğretim verecek olan Yeşilgiresun İlkokulundan başladı, ardından Hurşit Bozbağ Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ederek, okul ziyaretini Cumhuriyet Ortaokulu ile tamamladı. Okullara gelişinde, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, okul yöneticileri ve öğretmenler tarafından karşılanan Vali Sarıfakıoğulları, okulların çevresinde incelemelerde bulunarak, okul kantinlerinde denetim yaptı.
Okulların iç ve dış mekân fiziki durumları hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Sarıfakıoğulları, tespit ettiği eksikliklerin biran önce giderilmesi için talimat verdi.
Vali Sarıfakıoğulları, okul ziyaretleri sırasında orada bulunan öğrenci velileri ile sohbet ederek isteklerini dinledi. Okul bahçesinde kendisini karşılayan öğrencilerle de yakından ilgilenerek bir süre sohbet eden Vali Sarıfakıoğulları, bazı sınıflarda öğrencilerle aynı sıralara oturarak bir süre öğrencilerle birlikte ders dinledi.
VALİ SARIFAKIOĞULLARI OKUL GÜVENLİĞİ DENETİMLERİNDE BULUNDU
Okul güvenliğiyle ilgili alınan tedbirleri ve yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Vali Sarıfakıoğulları, okulların güvenli mekanlar olmasının devamını sağlamak için her türlü tedbirlerin alınmasını isteyerek “Güvenli Okul Güvenli Gelecek” projesi kapsamında okullarda görevlendirilen okul polislerinden, karşılaşılan sorunlar ve alınması gereken önlemler hakkında bilgi aldı.
Okul çevrelerinde seyyar satıcı ve okulla ilgisi olmayan kişilere dikkat edilmesini isteyen Vali Sarıfakıoğulları, güvenlik kameralarını inceleyerek, okul bahçesindeki kamera sayısının arttırılarak kör noktalara da kamera konulması, kameraların 7/24 çalışır pozisyonda bulundurulması, okul giriş ve çıkış saatlerinde, trafik akışında öğrencilerin emniyetinin sağlanması için tehlikeli noktalarda görevli polis memurlarının mutlaka bulundurulmasını istedi.
VALİ SARIFAKIOĞULLARI OKUL KANTİNLERİNDE GAZLI İÇECEK VE SAĞLIĞA ZARARLI GIDA SATIŞLARINA İZİN VERİLMEMESİNİ İSTEDİ
Okul binalarının ve çevrelerinin fiziki yapısı ve güvenliği noktasında gösterilen hassasiyetin okul kantinlerinde de gösterilmesini isteyen Vali Sarıfakıoğulları, Okul kantinlerinde sağlığa zararlı gazlı içecek ve cips benzeri sağlıksız yiyecek ve içeceklerin satışının yapılmaması, kantinlerde satılan ürünlerin ve özellikle son kullanım tarihlerinin kontrol edilerek mutlaka denetimlerinin yapılmasını, tarihi geçmiş bozuk ürünlerin satışı halinde gerekli idari yaptırımlar ve cezaların hiçbir taviz vermeden, müsamaha gösterilmeden süratle uygulanması talimatı verdi.
Vali Harun Sarıfakıoğulları’nın okul ziyaretleri sırasında; İl Jandarma Komutanı J. Albay Bahittin Murat Yakın, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş ve İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu ile okul yöneticileri ve öğretmenler de hazır bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?