Vali Sarıfakıoğulları’nın Cumhuriyet Bayramı mesajı

Vali Sarıfakıoğulları’nın Cumhuriyet Bayramı mesajı

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95’inci Yıldönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
Vali Sarıfakıoğulları, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95’inci yıl dönümünü, yurdumuzun dört bir yanında hep birlikte büyük bir sevinç ve coşku içinde kutlamanın onurunu yaşıyoruz.
Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri de 29 Ekim 1923 tarihi olmuştur. Milletimizin topyekûn olarak gerçekleştirdiği Millî Mücadele sonucunda aziz vatan topraklarının her karışı şehit kanlarıyla sulanma pahasına düşman güçlerden temizlenerek, Cumhuriyet idaresi kurulmuştur.
Cumhuriyet; demokrasiyi ve diğer tüm modern kavramları geliştiren, destekleyen, kişi hak ve özgürlüklerini güvence altına alan milletin iradesini merkeze alıp, çağın getirdiği ve gerektirdiği şart ve imkanları yine milletin yararına kullanan bir çağdaşlaşma atılımıdır.
Bu nedenle; Cumhuriyetin himayesinde gelişen, güçlenen ülkemiz; başta içinde bulunduğu bölge olmak üzere uluslararası alanda önemli bir yere sahip olmuş, bölgesindeki ve dünyadaki gelişmelerde aktif rol oynayarak dünyanın sayılı ülkelerinden biri haline gelerek, birçok ülke için örnek ve rehber olma özelliğine sahip olmuştur.
Türkiye’nin modern ve medeni dünyadaki yerini geliştirmek için, hepimize önemli sorumluluklar düşmektedir. Bu yüzden milletimizi ve memleketimizi ilgilendiren her meseleyi, şahsî davamız kadar heyecanla ve ısrarla izlemek ve sonuç almak zorunda olduğumuzu bilmeli ve buna inanmalıyız.
Türkiye Cumhuriyeti, çağdaş dünya ile uyum içinde, şanlı tarihini, geleneklerini, kültürünü, inanç ve değerlerini muhafaza ederek sonsuza dek yaşayacaktır. Bizler de bu emaneti ve mirası yaşatmak, Türkiye’yi muasır medeniyetlerin üstüne çıkarmak ve daha da güçlendirmek adına, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı azim, kararlılık ve ruhla çalışacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; Milli Mücadele Şehitlerimiz, 15 Temmuz Şehitlerimiz ve bu vatan uğruna can vermiş tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, gazilerimize sıhhat ve afiyet diliyor, Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimle kutlayarak, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?