VALİ ÜNLÜ BU SESİ DUYAR MI?

VALİ ÜNLÜ BU SESİ DUYAR MI?

Giresun 1 Nolu sağlık Ocağı binasının yıkılmasının ardından, yeni bina için harfiyet çalışması tüm hızıyla sürerken,yeni binanın projesinde otopark için her hangi bir adım atılmaması Giresun’da büyük hayal kırıklığı yarattı..
Yaklaşık 40 doktor ile 100’e yakın personelin çalışacağı yeni sağlık merkezine gelen hastaların araçlarını nereye bırakacağı merak edilirken,konu hakkında görüşlerini aldığımız Giresun Bayındırlık İl eski Müdürü ve Çevre Derneği Başkanı Uğur Karaibrahimoğlu, yerel basında yer alan haberleri incelediğini belirterek Vali Enver Ünlü’den yardım istedi.
Karaibrahimoğlu ”Bize çok ciddi şikayetler geliyor..Olayı biraz araştırdım..6 bin m2 yeni bina yapılıyor ve o binanın altına otopark yapılmıyor. Avrupa’da idareciler metrolarla yerin altını kullanıyor ama biz de bu bilinç maalesef yok. 3 metre fazladan hafriyat alınsa, ne binaya ne çevreye zararı olmadan 400 araçlı bir otopark çıkarma imkanı varken bunu projeye niye ilave etmemişlar açıkça ben de hayretler içindeyim. Sayın Valimiz Enver Ünlü bizleri,Çevre Müdürlüğü mimarları ile buluşturursa bizler bu ilin için fikrimizi söyleriz. Açıkçası duyunca ben de şok oldum.İmkan varken yapmamak niye ? Galiba yan tarafa otopark yapıp ilave masraf çıkarılacak..O masrafa ne gerek var ki..Devletimizin imkanları niye çarçur edilsin ki…3 metre fazladan hafriyat alırsınız hem Giresun hem devlet kar eder. Bizler her projede önce devlet ve milletin çıkarını düşünürsek bu ülke büyür ve gelişir. Avrupalılar niye yeraltına metro yapıyor. Ben 40 yıllık mimarım. Giresun Belediyesi’nin eski imar müdürüyüm .Bize kimse gelip sormadı. Mimarlar Odası’na da soran olmamış. Bu projeler hazırlanırken Sivil Toplum örgütlerinden fikir almamak doğru mu? Sayın Valimiz bu işe el atarsa sorun çözülür”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?