Vali Ünlü “ Pandemi yerel basını da etkiledi”

Vali Ünlü “ Pandemi yerel basını da etkiledi”

Giresun’da resmi ilan yayınlama hakkına sahip gazetelerin yetkilileri; İleri Gazetesi’nden Mesut Erdoğan, Yeşilgiresun Gazetesi’nden Egemen Öğütçü, Öncü ve Ekspres Gazetesi’nden Murat Yakarışık, Gündem Gazetesi’nden Mustafa Cici ve Yenigiresun Gazetesi’nden Fatih Öztürk, ve Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram dün Giresun Valisi Enver Ünlü’yü makamında ziyaret etti. Ziyarette koronavirüs pandemisinin istihdama ve ekonomiye etkileri değerlendirildi, yaşanan süreçteki olumsuzlukların minimize edilebilmesi noktasında atılabilecek adımlar ve izlenebilecek yol haritası hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Vali Ünlü, pandeminin tüm sektörleri olduğu gibi yerel basını da etkilediğini bildiğini ifade ederek, kamuoyunu doğru bilgilendirmede çok önemli bir görev üstelenen yerel basının ayakta kalabilmesi için imkanlar çerçevesinde gerekli desteği sağlayacaklarını kaydetti. Gazete temsilcileri de Vali Ünlü’ye destekleri nedeniyle teşekkür etti.

Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs süreciyle ilgili önemli değerlendirmelerde bulunan Giresun Valisi Enver Ünlü, covid 19 salgınının meydana getirdiği olumsuzlukların çözümü noktasında Devletin tüm kurumlarıyla birlikte ilk andan itibaren çok büyük bir mücadele verdiğinin altını çizdi. Vali Ünlü, alınan üst düzey tedbirler sayesinde koronavirüs pandemisinin etkilerinin ilimizde ve ülkemizde dünya ülkelerine kıyasla daha az yaşandığını ifade etti. Vali Ünlü, Giresun’da yeni hizmete açılan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin de koronavirüs pandemisi sürecine çok olumlu katkıları olduğunu kaydederek, “Sizlerin de bu sürece halkımızın doğru bilinçlendirilmesi noktasında gazetelerinizde gösterdiğiniz hassasiyetten ayrıca memnuniyet duydum. İnşallah kısa bir süre içerisinde tüm dünyayı etkisi altına alan bu salgından el birliğiyle kurtulur ve normal hayatımıza geri döneriz” değerlendirmesinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?