Vali Ünlü’ye ziyaret

Vali Ünlü’ye ziyaret

Giresun’da günlük olarak yayın yapan resmi ilan yayınlama hakkına sahip gazetelerin yetkilileri, Giresun Valisi Enver Ünlü’yü makamında ziyaret etti.
Gündemdeki konular hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan ziyarette Vali Ünlü, 6 Şubat’ta yaşanan deprem afetinde tüm Türkiye’de olduğu gibi Giresun’da da yardım seferberliği ilan edildiğini söyledi.
Depremin hemen ardından hayatı idame konusunda uzman Giresun Jandarma Özel Harekat Taburu, AKUT, AFAD ve Giresun Belediyesi itfaiye ekiplerinin deprem bölgesine sevk edildiğini kaydeden Vali Ünlü, devamında da tüm kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşların afet bölgesine yapılan yardımlara tam destek verdiğini ifade etti.
Bu süreçte Giresun basınının da yapılan çalışmalara tam destek vermesinin çok önemli olduğunun altını çizen Vali Ünlü, “Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, ailelerine, ülkemize ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.
Gazete yetkilileri de, yaşanan büyük afetten duydukları üzüntüyü dile getirip, Giresun basını olarak depremin yaralarının sarılması ve kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi noktasında üzerlerine düşen her türlü görevi yerine getirmeye devam edeceklerinin altını çizdiler.
Ziyarete Giresun İleri Gazetesi’nden Mesut Erdoğan, Yeşilgiresun Gazetesinden Egemen Öğütçü, Öncü ve Ekspres gazetesinden Murat Yakarışık, Yenigiresun Gazetesinden Fatih Öztürk, Giresun Gündem Gazetesinden Mustafa Cici, Giresun Güncel Gazetesinden Ercan Tarı ile Giresun Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ömer Tekin katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?