Vali’den muhtarlara önemli uyarı!

Vali’den muhtarlara önemli uyarı!

Giresun Vali Harun Sarıfakıoğulları, Merkez ilçe köy ve mahalle muhtarlarıyla bir toplantı gerçekleştirdi.
Valilik Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantının açılışında bir konuşma yapan Vali Sarıfakıoğulları, muhtarların vatandaşla köprü vazifesi gördüğünü belirterek, “Yaptığımız vazifemizde vatandaşımız için ve bizim karar alma mekanizmalarını en fazla etkileyen en fazla yardımcı olan insanlar muhtarlarımızdır. Hepinizi ziyaret etmeye çalıştık, mahallelerimize, köylerimize gittik. Kamu kurum ve kuruluşlarımıza da her zaman söylemişimdir. Mutlaka köylerde muhtarlarımıza temas edin diyalog kurun, yapılan çalışmalar hakkında onlara bilgi verin diye. Çünkü; o mahalle ve köyde yapılanları, yapılacakları vatandaşlarımıza anlatacak kişiler muhtarlarımızdır. Bunun da en doğru en sağlıklı şekilde aktarılmasına vesile olan en sağlıklı kişide muhtarlarımızdır.
“SEÇİM SÜRECİNİ HUZUR İÇİNDE YÜRÜMESİ SON DERECE ÖNEMLİ”
Önümüzde, 31 Mart Pazar günü belediye başkanlığı, belediye encümeni, muhtarlık ve ihtiyar heyetleri seçimleri var. Öncelikle seçimlerimiz; hem sizler, hem aziz milletimiz, hem şehrimiz, hem de ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Bu sürecin huzur içinde yürümesi de son derece önemli. Elbette karşımıza adaylar çıkacak, çıkmalı da bu demokrasinin gereğidir. Sizlerden hem köylerde mukim olan köy muhtarlarımızın, hem mahalle muhtarlarımızın, hem de burada olmayan ve seçimlerde aday olan arkadaşlarımızın, seçim kurullarına uymalarını, seçimlerin huzur ve güvenli bir ortamda geçmesi için desteklerini talep ediyoruz.
“TELEFON DOLANDIRICILIĞINA KARŞI SON DERECE DİKKATLİ OLALIM”
Son günlerde sıkça rastladığımız bir olumsuzlukta, telefon dolandırıcılığı olaylarıdır. Hem il merkezinde, hem köylerimizde bu telefon dolandırıcılığı hadisesi çok fazla. Şu anda herkesin elinde bir telefon var ve inanın bu dolandırıcılarda da bir o kadar yöntem var. Vatandaşlarımızı bu hussularda dikkatli olmaları için uyarmalıyız. Polis, hakim, savcı vatandaşı telefonla aramaz. Bir suçu varsa; polis, Jandarma gider o suçluyu yakalar. Hakim, savcıda dinler kanunlar çerçevesinde varsa bir suçu onu cezalandırır. Öyle ’50 kontör al, bankaya git para yatır.’ şekilde bir olay yoktur. 5 liralık malı, 3 liraya almanın peşine düşmeyelim. Ederinden çok düşük fiyata satılan bir malda mutlaka bir anormallik vardır. Bunlara da özellikle çok dikkat edelim.
Dolandırıcılar, tuzağına düşürdüğü vatandaşlarımızı bankalara para yatırmaya yönlendiriyorlar. Bu konularda eğitim alan banka personelleri, durumlarını şüpheli buldukları veya dolandırıcıların tuzağına düşmek üzere olduğunu anladıkları vatandaşları uyarıyorlar fakat dolandırıcılar bu kez de vatandaşlarımızı ATM’lerden para yatırtmak için yönlendiriyorlar. Bunun önüne geçmeliyiz. Bu tür dolandırıcılık olaylarını herkese her yerde anlatarak, dolandırıcılara fırsat vermemeliyiz.
“METRUK YAPILARI YIKACAĞIZ”
Diğer önemli bir husus da metruk durumdaki yapılar. Bu durumdaki yapıları da yıkmamamız gerekiyor. Buralarda gayri ahlaki, uygunsuz ve yasadışı işler oluyor. Köy olsun mahalle olsun hiç fark etmez bu tür yerleri ve olumsuzlukları, kolluk kuvvetlerine, İl Özel idarelerine ve belediyelere bildirin. Bu metruk yapıları yıkmadan içinde ne olduğunu, ne işler çevrildiğini göremezsiniz, bilemezsiniz. Bizim de sınırlı sayıda personelimiz var, her yapının, her kapının önüne bir personel koyamazsınız. Bunun için bunları takip etmemiz zor olmaktadır. Bu tür olumsuzlukların yaşanması ihtimali bulunan metruk yapıları da kesinlikle yıkacağız.
Son olarak sözlerimi tamamlarken şunları ifade etmeliyim ki; bu huşularda hepimize sorumluluk düşüyor. Biz birbirimize yardımcı olacağız ki emniyetimizin, jandarmamızın işleri daha kolay olsun. Birbirimizi anlayacağız. Birbirimizi anladıktan sonra hiçbir sıkıntı çıkmaz. Birbirimizi anlayarak ve yardımcı olarak hem sorumluluk alanlarımızın daha iyi bir yer olmasını hem de seçimlerin güvenli ve huzurlu bir şekilde geçmesini sağlamalıyız. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.
Toplantının sonunda Vali Sarıfakıoğulları, muhtarlarla Valilik önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?