Vatandaşlardan ‘Zeytin Dalı Harekatı’ İçin Tam Destek

Vatandaşlardan ‘Zeytin Dalı Harekatı’ İçin Tam Destek

(İhlas Haber Ajansı)

Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekatı’nda terör örgütüyle mücadele eden Mehmetçiklere destek olmak ve şehit askerleri anmak için bayrak yürüyüşü düzenlendi.. Giresun’da düzenlenen yürüyüşe vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ve zeytin dalları ile katıldı.

Şehitleri anma ve teröristleri kınama programına katılanlara Tertip Komitesi Başkanı MEMUR-SEN İl Temsilcisi Sami ŞİMŞEK teşekkür etti.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Suriye’nin Afrin bölgesinde başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekatı’ na destek olmak için yaklaşık bin 500 Giresunlu ellerinde Türk bayrakları ve zeytin dalları ile yürüyüş gerçekleştirdi.

Memur-Sen tarafından organize edilen ve Giresun’da faaliyet gösteren birçok sivil toplum kuruluşunun da (STK) destek verdiği yürüyüş Yeniyol mahallesinden başlayarak Atatürk Meydanı’nda son buldu. Yürüyüşe Bulancak Belediyesi Mehter takımı da eşlik etti. Slogan, tekbir ve ellerinde bayraklarla yürüyen kortej yürüyüş sonunda Atatürk Meydanı’nda toplanarak basın açıklaması düzenledi.

MEMUR-SEN’DEN AFRİN İÇİN SAF TUTANLARA TEŞEKKÜR

STK’lar adına basın açıklamasını okuyan Memur-Sen Giresun İl Temsilcisi Sami Şimşek, asker ve devletin yanında olduklarını ifade etti. Kahraman bir ecdadın torunları olduklarını belirten Şimşek, “Mehmetçiğimiz göğüs göğse hain terör örgütleri ile iş birlikçi ağabeyleri ile mücadele ederken bizler kahraman bir ecdadın torunları olarak boş duramazdık. Kahramanlık destanları yazan hain terör örgütlerine ortalığı dar eden Mehmetçiklerimiz için buradayız. Jandarma Özel Harekatla, Polis Özel Harekat’ın kahramanları Mehmetçiklerimizle omuz omuza destanlar yazmak için yol almışken bizlerde kahraman bir ecdadın torunları olarak görev verildiği takdirde gönüllü özel harekat ordumuzu kurarak devletimizin emrinde olduğumuzu buradan ifade etmek istiyoruz” dedi.

ŞİMŞEK yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Zeytin Dalı Operasyonuyla Afrinde hain terör örgütlerine karşı kahramanlık destanları yazan Mehmetçiklerimize destek vermek, Ülkemizin bekası için canını seve seve feda eden Aziz Şehitlerimizi rahmetle anmak, terör örgütleriyle sömürgeci emperyalist devletleri kınamak için MEMUR-SEN İl Temsilciliğimiz tarafından organize edilen yürüyüş ve anma programına katılan tüm katılımcılara Tertip Komitesi olarak şükranlarımızı sunuyoruz.

Söz konusu vatan olunca, tüm kesimlerle “Tek ses, tek yürek ve tek vücut” olup, omuz omuza, kol kola yürümek vatandaşlık görevimizdir. MEMUR-SEN İl Temsilciliği olarak, sorumluluğumuzun idrakiyle tertip komitemizle tüm kurum ve kuruluşlarımızı, siyasi partilerimizi, sivil toplum örgütlerimizle halkımızı programa davet ettik. Programa büyük duyarlılık göstererek, toplumun tüm kesimlerinin katılım sağlaması gönülleri fethetmiştir. Kurtuluş Savaşında düşmana ortalığı dar eden Giresun’lu 42. Ve 47. Gönüllü Alayların torunlarına da bu yakışırdı.

Binlerin katılımıyla gösterilen bu kardeşlik tablosu ülkemize, milletimize, Mehmetçiğimize büyük bir güç, hain terör örgütlerine ise korku salmıştır. Birlik ve beraberliğimizin daim olmasını temenni ediyor, birlik ve beraberliğimize kast eden hain terör örgütlerini ve işbirlikçi emperyalist güçleri şiddet ve nefretle kınıyorum. Aziz şehitlerimizin ruhu şad, mekânları cennet olsun. Rabbim ordumuzu muhafaza ve muzaffer eylesin.”

Basın açıklamasının ardından Afrin’de Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan askerlerin isimleri okunarak yoklama alındı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?