VATANDIR ANSIZIN GELEBİLİRİZ!

VATANDIR ANSIZIN GELEBİLİRİZ!

Türk halkı, devleti, için vatan toprağı kutsaldır.
T.C. Devleti sınırları dışında bulunan Vatan toprağı önüm de dururken hakkını helâl etmesin! Esir iken Süleyman Şah.
Bana zindan olur … GİRESUN, Maraş, Elbistan
Dedem Korkut, Alparslan Susarsam, hakkını helâl etmesin!
Suriye’de yaşanan sorunlar nedeniyle vatan toprağı terkedilmiştir. O dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu açıklamasında” 1921 Ankara anlaşması ile Anadolu’nun herhangi yeri neyse orasında aynı statüdedir. Saldırı durumunda Türkiye’ye saldırılmış kabul edilir gereği yapılır” diyerek Suriye’deki, ilgili tüm güçleri acaba Türkiye ne yapacak diye düşünceye sevk etmişken FIRAT Kalkan’ı operasyonuyla 28 km uzaktaki Türk toprağı, SÜLEYMAN şah türbesi tahliye edilmiş 40 askerin bulunduğu yerleşke kullanılamaz hale getirilerek terk edilmiştir. Bu durum; su alan gemiyi tamir etmek yerine, filikaya binip gemiden uzaklaşmaya benzemektedir.
Türkün Bala’sı, Kürşat’ın 40 fedai ile Çin Saray’ını basarak şehit olmaya koşarak Türk adını yüceltmiştir. O günden bu yana Türk sayısız kahramanlık destanlarıyla azın çoğa galip geldiği kahramanlıklar’ ile anılmaktayken Süleyman şah türbesinde görevli askerlere vatan toprağını terkedin denildiğinde biz vatan toprağını terk etmeyiz bu emir Türk töresine, usule uygun değildir, biz ailelerimizi, çocuklarımızı, Türk milletine emanet ediyoruz, bizler toprağımızı terk etmektense vatan toprağında şehit olmaya razıyız bunu da göze aldık deseydi ne olurdu.? Bence Türk halkı Süleyman şah türbesine dek en az 10 milyon insanla yürürdü. O zaman T.C. Devletine türbeyi taşımak yerine 28 km mesafeyi yol yaparak Türk halkının nöbeti devralıp türbeyi beklemesinin önünü açmış olmaz mıydı.? Oysa bir gece türbeye takviye kuvvet, destek gidiyor zannı ile yola girilmiş, Başçavuş Halit Avcı’nın Ankara’da görevli olduğu ve foto-filmde astsubay olarak görev yaptığı, Suriye’ye gittikten sonra türbedeki Süleyman Şah maneviyatı sandukalarla vatan toprağından koparılıp geri dönerken tankın üzerine çıkmış, tankın kapağı çarpması sonucu orada şehit olmuştur.
Ecdat ata toprağı terk edilmiş Süleyman şah bir türlü toprağında huzur bulamamış 3 kez defnedilmiştir. Ahmet Davutoğlu başbakanımız Süleyman şah türbesi konusunda gereken yapılacaktır derken türbenin bir gece baskını harekatıyla taşınacağı, vatan toprağının terkedileceği düşünülmemişti. Bu olay millet nazarında şaşkınlık yaratırken T.C. Devletini yaralamıştır. Ancak, gerçeklerin mutlaka ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır.
Türk’ün taarruz planlarını 3 bin yıldır övünerek destanlaştıran millete vatan toprağı terketilirken geri çekilmeyi belgeleyecek HALİT AVCI astsubayın acı kaybı, Türk milletinin resimleri görmeyi nasip etmemesi ayrı bir hikmettir.
Bağdat doğumlu, geniş omuzlu Hasan Rıza adındaki kahraman komutan, bütün subayları ve Türklerin yanında silah tutan Arnavutları kışlada toplar ve şöyle bir konuşma yapar: “Şehir eninde sonunda kuşatılacaktır, fakat bu şehir Karadağlıların eline düşmeyecek. İşkodra bizim kaderimiz ya da mezarımızdır ama bizim utancımız olmayacaktır.”
Bu sırada Esat Toptani adlı hain paşa, Karadağlılarla kendisini Arnavut Kralı ilan edeceklerine inanarak gizli görüşmeler yürütmüş ve yaverlerine Hasan Rıza’yı öldürtmüştür. Sonra da değil Arnavut Kralı, hiçbir halt olamadan 10 bin sterlin karşılığında ay yıldızlı sancağı sözde Karadağ Kral Nikolas’a teslim etme alçaklığıyla, Arnavutluk’taki Türk varlığının son umut kırıntısını da imha etmiştir. Yıllar geçiyor, makam için sancak bırakanlar unutulmuyor. Süleyman şah türbesinin bulunduğu vatan toprağını terkedenler de unutulmayacaktır. Bu günlerde en yüksek ses sayın cumhurbaşkanımız, barış için taviz verdik verilen sözler tutulmamıştır. Bir gece ansızın gelebiliriz demiş milletin yüreğine su serpmiştir. İnşallah vatan toprağıdır, gereken yapılmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?