VEKİLİM KİM OLMALI

VEKİLİM KİM OLMALI

Türkiye’de siyaset yıkım üstüne yapılıyor. Eksiği, noksanı, yeni yatırımları dile getiren Yok. Parti tabanın dan vekil adayı olanlar oyları yükseltebilirler. Atama vekillerin partilere katkı sağlayacağına inanmıyorum. Giresun bu durumu eğrisiyle doğrusuyla ortaya koyacak ortamı oluşturdu. Giresunlunun içinden adayları halka sundu. Tepe den aday mı – taban dan örgütten yetişen aday mı çıtayı yukarı taşıyacak?

Osmanlıyı yıkan güç yeni Türkiye’nin oluşumundaki fikir babasıdır, 1914 yılında Türk topraklarındaki Amerikan okullarının sayısı 426 olup, 17 misyoner merkezi ile 9 tane de Amerikan hastanesi bulunmaktaydı.

Misyonerlik sisteminin, Amerikan emperyalist yayılmasına en büyük katkısı, diplomatik ve ekonomik ilişkisinin kısıtlı olduğu bir dönemde, tanıma ve tanıtma konusunda olmuştur. Artık Türkü tanıdıkça hiç bir şey bilmediklerini, Türk milleti hakkında öğrenilecek çok bilgi olduğunu anlıyorlar. Türk milletinin kendine has bir kültürü var, Türk halkını kültüründen koparmak için uzun bir süre tek parti ile yöneterek bir şeyleri dikte etmeye çalıştılar, erkeklerin bıyıklarını dahi ölçüye bağladılar, bu kadar dikte rejimi yeter biraz demokratik görünelim ve çok partili sisteme müsaade edelim gerekirse zaten darbe yapar yine dizginleriz anlayışı ile düşe kalka bugünlere kadar geldik. Şu anda karşımıza şu gerçek çıktı darbe ile parti kapatmakla bunun olmayacağını anlayan bu üst akıl partilerin içine ajan vekiller yerleştirip partilere siyasi suikast düzenleyerek emellerine ulaşmak istediklerini görüyoruz.

Bu altyapı 1820 den bu güne dek ABD misyonerleri aracılığıyla oluşturulduğu malum. Bu sadece toplum için değil, devletin tüm kurumları için ve siyasi için değil, her parti için geçerli, bunun açık örneklerini CHP sol parti olmakla beraber birçoğu vekilinin ABD ve bati ekseninde politika yaptığını, artık gizlimiz saklımız yok, biz aslımıza döndük ve CHP ye yani batinin Türkiye kolu olan CHP de hizmet etmek istiyoruz demektedir.
Lider kime güvensin ki.. Demek ki rahmetli Erbakan hep böyle hançerlendi. Al birini vur ötekine. Lider ne yapsın kimle uğraşsın. Gerçi içeridekilerle uğraşmaktan yüzünü dışarı dönemiyor. Elini suya sabuna dokunmadan hepsi kendini ifşa ediyor. Herkes dövizin yükseldiğinden yakınıyor, oysa yabancı paralar olduğu yerde Türk Lirası düşüyor.
Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkelerin para birimleri bile Türk Lirasından değerli..
Savaşın merkezi Suriye’nin 100 poundu; 77 TL. olmuş. Döviz yükselmiyor maalesef  Türk Lirası değersizleşiyor.

Gürcistan’da 10 yıl önce 100 TL’ye 155’lari alıyordu. Şimdi 100 TL’ye 63’leri alıyor. Anladık mı TL’nin halini. Beğenmediğimiz Ölmüş Tavuk taşıyan Gürcüler ne hale geldi. Bu ülkenin nereden nereye getirildiğinin açık bir göstergesidir. Herkesin bir planı var. Allah’ın da planı var.
CNN Türk’te, Enver Aysever’in sunduğu ‘Aykırı Sorular’ programda Şener, “Bunu yazın bir tarafa. Kudüs’ü Başkent yapacaklar ve İsrail’in Kudüs’ü başkent yapmasına yönelik gelişmeleri ortaya çıkaran, bu yolu açan ve destekleyen Erdoğan’dır” ifadelerini kullanmıştı.2012. Geldiğimiz 2018 de eğer bu gerçekleşmiş ABD büyükelçiliği Kudüs’e açılmışsa bilin ki Türkiye’de hiçbir durum sürpriz değil planın parçası olarak sahneye konmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?