YA KULÜPLER ŞAŞKIN YA ÖZDEMİR ŞAŞKIN

YA KULÜPLER ŞAŞKIN YA ÖZDEMİR ŞAŞKIN

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’ hakemlere büyük güven duyduklarının altını çizerken “ Sahada kartlarınız ve düdüğünüz konuşsun. Özgüveniniz tam olsun. Hakem şansınız daima yanınızda olsun.” dedi.
Hakemlerin baskı altında genel olarak iyi bir performans sergilediğini kaydeden Özdemir “Federasyon olarak hakemlerimize her zaman ayrı bir önem veriyoruz. Bu nedenle tüm seminer ve törenlerde, Merkez Hakem Kurulumuzun, hakemlerimizin daima yanında olmaya çalışıyoruz. Hepimiz için zor geçen bir ilk yarıydı. Üzülerek gördük ki, hemen hemen her hafta spor kamuoyunun ana gündemi hakemler oldu. Gönül isterdi ki, milli takımımızın büyük başarıya imza attığı, ülke olarak dünya futbolunda öne çıktığımız, önemli organizasyonlara ev sahipliği yaptığımız bir dönemde, kısır hakem tartışmaları bu kadar ön plana çıkmasaydı.
Futbolu oynayanlar futbolcular, taktiği veren teknik direktörler, takımları kuran yöneticiler de hata yapıyor ama nedense en çok eleştirilen, tartışılan hakemler oluyor, ana aktör haline getirilmeye çalışılmaktadır. Şu gerçek unutulmamalı ki, futbolda iki taraf var ve bir karardan iki tarafın da memnun kalması mümkün değildir.
Şimdi önümüzde daha çetin geçecek bir ikinci yarı hepimizi beklemekte. Bu dönemde herkese önemli sorumluluklar düşüyor. Futbol ailesi olarak hepimiz aynı gemideyiz. Fırtına ne kadar büyük olursa olsun, bizlerin ve siz hakemlerimizin sorumluluğu, önceden ilk yapacağımız gemiyi sağ salim sezon sonunda limana yanaştırmak. Bunu hep birlikte başaracağımıza yürekten inanıyorum.
Ben ilk yarıda zor şartlarda gösterdikleri gayretleri için hakemlerimize teşekkür ediyorum. Baskı altında genel olarak iyi bir performans sergilediler. Hata yapabiliriz. Futbol hatalar oyunudur. Hata illa ki olacaktır. Bu hatalardan da gerekli dersler çıkartılacaktır. İnşallah hakemlerimiz, ikinci yarıda performanslarını daha da artırarak sürdürecekler.” İfadelerini kullandı.
Özdemir açıklamalarını şöyle sürdürdü :
“Futbolda maalesef kazanınca daima “biz kazandık” olur. Kaybedince suçlu, TFF Başkanı, MHK Başkanı, hakemler. Bu tartışmalar sizlerin üzerinde hiçbir zaman baskı oluşturmasın. Ne olursa olsun, gördüğünüzü, doğru bildiğinizi çalın. Bizler Federasyon olarak her zaman yanınızdayız. Hata olacaktır. Önemli olan, kamu vicdanını yaralayacak, art niyet içeren yanlışların yapılmaması ana hedefimiz olmalıdır. Bu tür yanlışların yapılmadığına hepimiz yürekten, kalpten inanıyoruz. Onun için sizler, üretilen senaryolara hiçbir zaman kulak asmayın. Biz onlara gerekli cevapları zaten vermeye çalışıyoruz.
Bir konuya daha dikkatinizi çekmek istiyorum. Merkez Hakem Kurulumuz da, hakemlerimiz de Federasyonumuzu temsil ediyor. Bizleri temsil edenlere, hele hele sahada saygısızlık yapılmasına asla müsaade etmeyin. Onun için sizler de sahada ister futbolcu, ister teknik adam, ister koridorda yönetici olsun, saygısızlığa prim tanımayın. Duygusal davranmayın, yapanın cezasını da anında verin.
Maçlardan sonra sizlerin ve temsilcilerin raporlarına göre Hukuk Kurulumuz, yöneticiler, teknik direktörler, futbollular olsun Disiplin Kurulu’na sevk etmekteler. İnandığımız, çok saygı duyduğumuz Disiplin ve Tahkim kurullarımız sizlerin vermiş olduğu raporlar doğrultusunda herhangi bir yanlışlığa sebebiyet vermeden adaleti bularak gerekli cezaları vermektedir. Bütün uygulamalardan da siz hakemlerin bunu gördüğüne inanıyorum.
Sahada kartlarınız ve düdüğünüz konuşsun. Özgüveniniz tam olsun. Hakem şansınız daima yanınızda olsun. Sizlere başarılı bir yıl diliyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?