YAKAR VE GÜLTEKİN’DEN 14 MİLYONLUK PROJEYE ONAY

YAKAR VE GÜLTEKİN’DEN 14 MİLYONLUK PROJEYE ONAY

Bulancak için büyük önem taşıyan proje için düğmeye basıldı

Bulancak Belediyesi tarafından Karadeniz duble sahil yolu ile iç sahil yolu arasında yaklaşık 14 dönüm alan üzerinde projelendirilen Akıncı Parkı, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) tarafından finanse edilecek. Proje yaklaşık 14 milyon liraya mal olacak.

Proje hakkında DOKAP Başkanı Hakan Gültekin’e bilgilendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Recep Yakar, “Prestij projelerimizden olan Akıncı Parkımız, DOKAP Başkanlığı tarafından finanse edilecek olup, en kısa sürede yapımına başlanacaktır. Bilindiği gibi yaklaşık 14 dönüm olan bu alanın altında Belediyemiz imkanlarıyla 1000 araçlık otopark yaparak hizmete sunduk.

Bu parkımıza ülkemizin gururu ve hava savunma sistemlerinin geleceğini temsil eden Sayın Selçuk Bayraktar’ın Akıncı SİHA’sının adını verdik. Bu parkımızda yerel kültür öğelerimizin yanında Havacılık tarihi temasını da işleyeceğiz. Parkımız, Bulancak merkezde ihtiyaç duyulan önemli bir sosyal alan olarak ilçemize de değer katacak vitrinlerimizden olacaktır. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Belediye Başkanı Yakar ve DOKAP Başkanı Gültekin proje alanında da incelemelerde bulundular.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?