Yakupoğlu 1 Gümüş Takımı 4 Altın Madalya Aldı

Yakupoğlu 1 Gümüş Takımı 4 Altın Madalya Aldı

Şevval Yakupoğlu Okçuluk dalındaki başarıları ile dikkatleri üzerine çekimeyi devam ediyor. 18 Mart Şehitleri Türkiye Kupası dahilinde düzenlenen okçuluk yarışmasında bireysel olarak bir gümüş takım musabakalarında ise takımı dört altın madalya aldı

Türkiye Okçuluk Fedarasyonu’nun Antalya’da düzenlemiş olduğu,18 Mart Şehitleri  Türkiye Kupası Yarışması Covit- 19 kapsamı dahilinde 100. yıl okçuluk tesislerinde gerçekleştirildi. Yurt genelinde katılmın olduğu yarışma dört gün sürdü.

Türkiye Olimpiyat Hazırlık  Merkezinde çalışmalarını sürdüren Okçuluk vakfı sporsusu Yakupoğlu bayanlar bireysel  “Kilasik Yay Genç “katogorisinde  üçüncü olarak bronz madalya aldı.Takım olarak katıldıkları Klasik yay genç mix ,Klasik yay Büyük mi× ,Klasik yay genç bayan ,Klasik yay Büyük bayan katagorileinde dört altın madalya aldılar..

Alucra ilçemizide bir ilk olarak 13 yaşında Okcular Vakfı Spor Kulubünde Okculuk Sporuna başlayan Şevval 14 yaşında İlk derecesini aldı. Şu an 18 yaşında olan sporcumuzun günümünüze kadar Üç Ulusal madalyanın yanısıra toplamda  yirmibir madalyası bulunuyor.

HABER: YAVUZ KAYACIK

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar